Rzeszów - Niedziela, 17.05.2026
Reklama

Rozpoczął się montaż iluminacji świątecznych w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Dodano: 18.11.2020 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczął się montaż świątecznego oświetlenia. Wykonawca ma czas do końca listopada. Iluminacje zabłysną 1 grudnia 2020 r.

W tym roku świąteczne oświetlenie instaluje firma Multidekor z Piastowa, która w poprzednich latach już kilkukrotnie dekorowała światełkami stolicę Podkarpacia.

Montaż iluminacji świątecznych rozpoczęto od rzeszowskiego Rynku. Tradycyjnie stanie tam 16-metrowa choinka. Na płycie rynku pojawi się również świetlny pociąg o długości ponad 10 m, złożony z lokomotywy i trzech wagonów z możliwością wsiadania. Latarnie na rynku ozdobione zostaną trzymetrowymi, świetlnymi elementami w kształcie choinek, okalającymi słupy.
 
Ciekawa dekoracja świąteczna stanie na ul. 3 Maja, będą to dwa niedźwiedzie polarne w towarzystwie góry lodowej. Z kolei fontanna przy skwerze Górskiego ozdobiona zostanie zimowymi kwiatami. 
Świąteczne oświetlenie ozdobi także latarnie przy wielu głównych ulicach Rzeszowa. Będą to dekoracje m.in. w kształcie śnieżynek, choinek,  barokowych ornamentów czy oszronionych gałązek. 
Reklama

Podobnie jak w minionych latach, ozdobione zostaną również rzeszowskie ronda. Przy rondzie Jana Pawła II pojawi się świecący napis „Rzeszów” okraszony kokardą w towarzystwie ośmioramiennych gwiazd; przy rondzie Pobitno staną cztery, ponad 3-metrowe bombki z kokardami; rondo Ulmów ozdobią świecące lampiony o wysokości ponad 3,5 metra.

W tym roku miasto wyda blisko 1,3 mln zł na świąteczne dekoracje. Oświetlenie ma zostać zamontowane do 30 listopada br. i będzie zdobić miasto do końca stycznia 2021 roku.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zatrucie tlenkiem węgla. 48-latkowi pomógł brat

RZESZÓW. Przed nami okres jesienno-zimowy, a co się z tym wiąże kolejny sezon grzewczy. 

Rzeszów

Ostatni test siatkarzy Resovii przez startem sezonu

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii kończą serię gier kontrolnych przed nowym sezonem w PlusLidze. 

Rzeszów

Otwarcie nowego marketu remontowo-budowlanego w mieście

RZESZÓW. Leroy Merlin otwiera swój 65. sklep w Polsce. 

Rzeszów

Unieważniono przetarg dot. systemu monitorującego bezpieczeństwo na skrzyżowaniach

RZESZÓW. Mowa o inteligentnym systemie rejestrującym przejazd przez skrzyżowania na czerwonych świetle wraz z rejestracją i analizą danych.

Rzeszów

Jezdnia na ul. Kochanowskiego będzie miała trzy pasy ruchu

RZESZÓW. Przetarg ma ruszyć w przyszłym roku.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zwraca się do prezesa PKS-u, by zajął się „szkaradnymi” autobusami i dworcem autobusowym

RZESZÓW. O fatalnym stanie autobusów MKS-u pisali mieszkańcy Zabrza, przebywający w Rzeszowie.

Rzeszów

Temat korków w mieście na najbliższej sesji Rady Miasta. Pomysły zaprezentują radni PiS

RZESZÓW. Dwie propozycje już wcześniej przedstawiało Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji.

Rzeszów

Sprawiał wrażenie przysypiającego za kółkiem. Okazało się, że jest pijany

RZESZÓW. Ponad 2,5 promila alkoholu wydmuchał kierowca hondy, ujęty przez policjanta na autostradzie w Nowej Wsi. 

Reklama