Rzeszów - Środa, 12.11.2025
Reklama

Rozpoczęła się duża inwestycja w szpitalu przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie

Dodano: 12.07.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Ruszyły prace związane z przyszłą budową lądowiska dla helikopterów HEMS oraz wielopoziomowego parkingu przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W związku z robotami, zmianie ulegnie organizacja ruchu na terenie szpitala.

Przebudowa infrastruktury podziemnej

Umowa na realizację inwestycji została podpisana 25 czerwca 2024 roku. Zadanie podzielono na dwa etapy. Pierwszy, właśnie rozpoczęty, obejmuje przygotowanie terenu pod przyszłą budowę lądowiska i parkingu. Zadaniem wykonawcy jest przebudowa infrastruktury podziemnej, która koliduje z planowanym obiektem. Przebudowane zostaną jedne z głównych magistrali miejskich zasilających znaczny obszar Rzeszowa tj. magistrala ciepłownicza i magistrala wodociągowa. Zmodernizowana zostanie również sieć elektroenergetyczna oświetleniowa wzdłuż wewnętrznej ulicy Szpitala. Prace będą realizowane na terenie istniejącego parkingu na przeciw budynku SOR oraz budynku przychodni dziecięcej.

Zmiana organizacji ruchu na terenie szpitala

W związku z pracami związanymi z realizacją I etapu inwestycji, na terenie szpitala zmieni się organizacja ruchu. Będzie ona polegać na całkowitym zamknięciu odcinka drogi wewnętrznej od Przychodni Dzieci (Lidl od strony ul. Romańczuka) do SOR (skrzyżowanie wjazd/wyjazd z Armii Krajowej na drogę wewnętrzną).

Do Przychodni Dzieci, SOR, Izby Przyjęć Dzieci, Izby Przyjęć Położniczo-Ginekologicznej i Kancelarii Zapisów będzie można dojść chodnikiem, zarówno od ul. Romańczuka (Lidl) jak również od skrzyżowania ul. Armii Krajowej z ul. Zenitową.

Budowa lądowiska dla helikopterów HEMS wraz z parkingiem wielopoziomowym

Reklama

II etap inwestycji, czyli budowa lądowiska, parkingu wielopoziomowego i łącznika do SOR ma rozpocząć się w ostatnim kwartale 2024 roku. Nowe lądowisko umożliwi bezpośredni transport pacjentów do SOR, bez konieczności użycia karetek pogotowia. Będzie ono dostosowane do wymogów Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych.

Cały projekt ma być gotowy pod koniec 2025 roku.

Poniżej wizualizacje inwestycji / źródło: KSW nr 2 w Rzeszowie


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Czarny Bez" z Rzeszowa powalczy o tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2020

RZESZÓW. Z tej okazji do Rzeszowa przyjedzie Rob McBride – miłośnik drzew, reporter BBC i ambasador Konkursu Europejskie Drzewo Roku.

Rzeszów

Na prywatnej posesji w Rzeszowie ujawniono krajankę tytoniową o wartość 63 tys. zł

RZESZÓW.  Pomieszczeniach budynku strażnicy graniczni ujawnili 8 worków wypełnionych nielegalną krajanką tytoniową.

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy dwóch linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Nowe rozkłady obowiązywać będą od 3 lutego 2020 r. 

Rzeszów

Piesi potrąceni na pasach. Wszyscy trafili do szpitala

RZESZÓW. Potrącenia miały miejsce na ul. Warszawskiej, ul. Leszka Czarnego oraz na ul. Lwowskiej. 

Rzeszów

Z Rzeszowa do Tunezji. Nowy kierunek czarterowy

Rzeszów. Nowe połączenie rusza 11 czerwca.

Rzeszów

Trwa kompletowanie dokumentacji przed rozpoczęciem budowy mostu łączącego Rzeszów z Boguchwałą

RZESZÓW. Projekt zakłada budowę mostu oraz sieci połączeń drogowych.

Rzeszów

W lutym rozpoczną się konsultacje ws. zmiany granic

RZESZÓW. Konsultacje będą trwały do 21 lutego 2020 r.

Reklama