Rzeszów - Sobota, 14.03.2026
Reklama

Rozpoczyna się betonowanie jezdni lewej estakady na Wisłokostradzie

Dodano: 18.07.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek rusza betonowanie jezdni lewej estakady na Wisłokostradzie. Proces potrwa około 80 godzin i będzie prowadzony w trybie ciągłym przez dwie 40-osobowe brygady. Na plac budowy trafi ponad 4,4 tys. metrów sześciennych betonu.

21 lipca 2025 r. od godziny 9:00 planowane jest rozpoczęcie betonowania jezdni lewej estakady w ramach budowy Wisłokostrady w Rzeszowie .Jej długość wynosi 373 metry.

Wykonawca szacuje że prace potrwają około 80 godzin. Betonowanie będzie prowadzone w sposób ciągły. Roboty będą realizowane przez dwie brygady, z których każda liczy 40 osób. Zespoły będą pracować w trybie po 12 godzin.

Reklama

Beton będzie dostarczany z dwóch wytwórni jednocześnie (trzecia wytwórnia pozostanie w gotowości rezerwowej), przy udziale 30 betonowozów. Początkowo proces będzie odbywał się przy wykorzystaniu 3 pomp (w tym jednej rezerwowej). Wbudowanych zostanie ponad 4,4 tysiące metrów sześciennych betonu.

Obecnie na estakadzie jezdni prawej trwają prace związane z montażem zbrojenia oraz betonowaniem kap chodnikowych. Dodatkowo wykonywane są roboty w zakresie zabezpieczenia antykorozyjnego powierzchni betonowych.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W najbliższy czwartek, 16 listopada 2023 r. odbędzie się kolejne spotkanie z mieszkańcami z cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

"Cyrkuluj Książeczko" - zbiorka książek dla potrzebujących dzieci

RZESZÓW. W poniedziałek, 13 listopada w centrum handlowym Auchan Krasne wystartowała kolejna zbiórka książek dla dzieci przebywających w domach dziecka oraz na oddziałach szpitalnych.

Rzeszów

Zmiany w zasadach zimowego utrzymania dróg w Rzeszowie. Odśnieżaniem zajmie się jedna firma

RZESZÓW. Dzięki temu prace mają przebiegać sprawniej, pługi i piaskarki jadąc ulicami będą od razu odgarniać śnieg także z przystanków autobusowych.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Jasionce. Nie żyje 57-letni pieszy

RZESZÓW. 57-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, został śmiertelnie potrącony przez opla.

Rzeszów

Nowy, egzotyczny kierunek z Jasionki. Od grudnia polecimy na Sri Lankę

RZESZÓW / JASIONKA.Nową ofertę wprowadza biuro podróży Join Up! Podróż zajmie około 11 godzin i 15 minut.

Rzeszów

11. PKO Bieg Niepodległości na zdjęciach

RZESZÓW. 11. PKO Bieg Niepodległości przeszedł już do historii. W zawodach wzięło udział blisko 2000 zawodników. Mamy dla Was fotorelację z tego wydarzenia.

Rzeszów

Łącznik ulic na osiedlu im. Franciszka Kotuli gotowy

RZESZÓW. Już w listopadzie kierowcy będą mogli korzystać z nowej drogi łączącej ulice Bł. Karoliny z Dynowską i Czudecką. Łącznik jest gotowy i do jego otwarcia brakuje tylko zakończenia odbiorów.

Rzeszów

Zaawansowane prace przy budowie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego dla osób z niepełnosprawnością

RZESZOW. Inwestycja zakończy się jesienią. Jej koszt to ponad 7,3 mln zł.

Reklama