Rzeszów - Wtorek, 02.09.2025
Reklama

Rozpoczyna się remont ul. Lisa Kuli

Dodano: 30.07.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Tablice informacyjne w mieście pokazują, że kierowcy powinni spodziewać się utrudnień w ruchu przy ul. Lisa-Kuli w Rzeszowie. Wszystko wskazuje na to, że lada moment rozpocznie się remont, który wiąże się z wyłączeniem z użytku dwóch pasów ruchu.

Stan techniczny nawierzchni drogi już od wielu lat aż prosi się o remont. Zapadające się studzienki kanalizacyjne i koleiny nie służą ani samochodom kierowców ani miastu z wizerunkowego punktu widzenia.

Prace, które lada moment się rozpoczną wiążą się z frezowaniem nawierzchni drogi oraz ułożeniem trzech warstw bitumicznych asfaltu.

Wyregulowane zostaną studzienki i pojawią się nowe krawężniki. Kierowcy, którzy na co dzień poruszają się 600-metrową ulicą muszą się liczyć z wyłączeniem części drogi z ruchu.

Wyłączone z użytkowania zostaną dwa pasy jezdni. Po ich przebudowie drogowcy zajmą się kolejnymi dwoma pasami. Remont drogi kosztuje milion złotych i potrwa do końca sierpnia.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

35 mln dla Rzeszowa w ramach Polskiego Ładu

RZESZÓW. Przebudowa ul. Warszawskiej oraz termomodernizacja budynków przedszkolnych i szkolnych to inwestycje, jakie powstaną za 35 mln zł, które Rzeszów otrzymał z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych.

Rzeszów

Rzeszowskie PSZOKi w piątki będą nieczynne

RZESZÓW. Od 1 listopada br. do 31 marca przyszłego roku Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będą czynne we wtorki, czwartki i soboty.

Rzeszów

Będzie większe wsparcie dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki?

RZESZÓW, Dziś przed południem odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. marszałka województwa podkarpackiego, dotycząca środków, jakie mają być przeznaczone na powstanie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki.

Rzeszów

W piątek ostatni przejazd Rzeszowskiej Masy Krytycznej w tym roku

RZESZÓW. Przejazd rowerzystów ma ruszyć o 18 z rzeszowskiego Rynku i potrwać około dwie i pół godziny (zbiórka na pół godziny wcześniej).

Rzeszów

Gmina Świlcza przekaże grunty pod budowę szpitala uniwersyteckiego

RZESZÓW. W przyszłą środę Uniwersytet Rzeszowski podpisze umowę z gminą Świlcza o przekazaniu gruntów pod budowę szpitala uniwersyteckiego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną kolejne ścieżki rowerowe

RZESZÓW. W przyszłym roku miasto planuje utworzenie kilku kolejnych ścieżek rowerowych.

Rzeszów

Ulica Podleśna będzie oświetlona

RZESZÓW. Ruszył przetarg na oświetlenie ulicy Podleśnej na osiedlu Budziwój. Inwestycja ma powstać najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Rzeszów

Powstanie Społeczna Rada Kultury pod patronatem prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Pod auspicjami prezydenta Rzeszowa powstanie Społeczna Rada Kultury, organ doradczo-opiniotwórczy, który będzie wspierał inicjatywy kulturalne.

Reklama