Rzeszów - Piątek, 27.06.2025
Reklama

Ruchoma szopka bożonarodzeniowa w Błażowej [ZDJĘCIA]

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
BŁAŻOWA. Ta wyjątkowa, ruchoma szopka bożonarodzeniowa od lat wzbudza duże zainteresowanie zwiedzających. Mowa o szopce w kościele pw. św. Marcina w Błażowej, jakieś 30 min samochodem z Rzeszowa. Zobaczcie ją na naszych zdjęciach, ale jeśli znajdziecie chwilę czasu, polecamy przejażdżkę do Błażowej i obejrzenie szopki na żywo.

Błażowska szopka powstała kilkanaście lat temu. Jej głównym pomysłodawcą jest ks. prał. Jacek Rawski, proboszcz parafii pw. św. Marcina. W jej tworzenie zaangażowani są również parafianie. Co roku wzbogacana jest o kolejne, ruchome elementy. Szopka przedstawia Betlejem w dwóch cyklach – w dzień i w nocy. W zależności od pory dnia, wygląd szopki oraz odgłosy zmieniają się.
Reklama
Oprócz sceny ze stajenki, widoczne są również sceny z życia ludzi na wsi. Wśród elementów znajdujących się na ekspozycji, są m.in. szczekający pies, piejący kogut, ludzie wchodzący i wychodzący z kościoła, młyn z lejącą się wodą, pływające kaczki, pasące się owce czy kowal kujący konia.

W 2008 r. błażowska szopka zwyciężyła w plebiscycie dziennika „Super Nowości” na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową.

Poniżej zdjęcia szopki, więcej znajdziecie w serwisie FOTO.resinet.pl

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zderzenie dwóch bmw przy rondzie Kuronia. Jedna osoba nie żyje

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj około godz. 22:00 na ul. Rzecha w Rzeszowie. W zderzeniu dwóch samochodów zginął kierowca jednego z nich.

Rzeszów

Basen przy ul. Matuszczaka ma już prawie rok. W weekend urodziny, promocje i maraton pływacki

RZESZÓW. Z okazji zbliżających się urodzin, przygotowano liczne atrakcje dla miłośników wody i sportów wodnych.

Rzeszów

Ul. Grunwaldzka w remoncie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa przebudowa ostatniej części miejskiego deptaka. Remont ul. Grunwaldzkiej ma zakończyć się w drugiej połowie 2024 r. 

Rzeszów

Ponad 1000 nowych drzew w Rzeszowie

RZESZÓW. Już ponad 500 drzew posadzono tej jesieni w Rzeszowie. Do końca listopada przybędzie prawie drugie tyle. Drzewa sadzone są m.in. przy ulicach: Krogulskiego, Podkarpackiej, Rejtana, Krajobrazowej.

Rzeszów

WSIiZ rusza z podcastami. Udostępniono pierwsze 4 odcinki

RZESZÓW. Od 16 listopada 2023 r. spotkania i wykłady otwarte organizowane przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie są dostępne on-line jako podcasty.

Rzeszów

Chłopak, który zaatakował 12-latkę, trafił do schroniska dla nieletnich

RZESZÓW. 16-latek, który w poniedziałek zaatakował nożem 12-letnią dziewczynę, został umieszczony w schronisku dla nieletnich na okres 3 miesięcy.

Rzeszów

Tak ma wyglądać Aula Miejska przy ratuszu. Konkurs rozstrzygnięty [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Rozstrzygnięto konkurs na projekt Auli Miejskiej w Rzeszowie, która ma powstać w sąsiedztwie ratusza. Zwyciężyła koncepcja architekta z Warszawy - Karola Żurawskiego i jego zespołu. Mamy dla Was wizualizacje zwycięskiego projektu,...

Rzeszów

Autobus ciepła ponownie ruszył z pomocą potrzebującym

RZESZÓW. Wystartowała tegoroczna akcja pod hasłem Autobus Ciepła. Osoby bezdomne i potrzebujące mogą skorzystać z darmowych ciepłych posiłków, wydawanych ze specjalnego autokaru. Akcja potrwa do 15 marca 2024 r.

Reklama