Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Ruchoma szopka bożonarodzeniowa w Błażowej [ZDJĘCIA]

Dodano: 02.01.2024 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
BŁAŻOWA. Ta wyjątkowa, ruchoma szopka bożonarodzeniowa od lat wzbudza duże zainteresowanie zwiedzających. Mowa o szopce w kościele pw. św. Marcina w Błażowej, jakieś 30 min samochodem z Rzeszowa. Zobaczcie ją na naszych zdjęciach, ale jeśli znajdziecie chwilę czasu, polecamy przejażdżkę do Błażowej i obejrzenie szopki na żywo.

Błażowska szopka powstała kilkanaście lat temu. Jej głównym pomysłodawcą jest ks. prał. Jacek Rawski, proboszcz parafii pw. św. Marcina. W jej tworzenie zaangażowani są również parafianie. Co roku wzbogacana jest o kolejne, ruchome elementy. Szopka przedstawia Betlejem w dwóch cyklach – w dzień i w nocy. W zależności od pory dnia, wygląd szopki oraz odgłosy zmieniają się.
Reklama
Oprócz sceny ze stajenki, widoczne są również sceny z życia ludzi na wsi. Wśród elementów znajdujących się na ekspozycji, są m.in. szczekający pies, piejący kogut, ludzie wchodzący i wychodzący z kościoła, młyn z lejącą się wodą, pływające kaczki, pasące się owce czy kowal kujący konia.

W 2008 r. błażowska szopka zwyciężyła w plebiscycie dziennika „Super Nowości” na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową.

Poniżej zdjęcia szopki, więcej znajdziecie w serwisie FOTO.resinet.pl

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Sto operacji z udziałem robota da Vinci w KSW nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie odbyła się właśnie 100. operacja wykonana przy pomocy robota da Vinci, wykorzystywanego przy zabiegach na raka prostaty.

Rzeszów

Nowa struktura Urzędu Miasta Rzeszowa. Ratusz szuka pracowników

RZESZÓW. 1 stycznia 2022 r. nastąpi reorganizacja struktury Urzędu Miasta Rzeszowa. Ogłoszono już konkursy na nowe stanowiska.

Rzeszów

Rzeszowscy drogowcy przygotowani na zimę

RZESZÓW. Kilkadziesiąt pługów i posypywarek jest gotowych, aby zadbać o zimowe utrzymanie dróg i chodników w Rzeszowie. Przygotowano też dwa tysiące ton soli i tysiąc ton piasku.

Rzeszów

Pomnik płk. Cieplińskiego odsłonięty

RZESZÓW. W ub. sobotę, w dniu urodzin płk Łukasza Cieplińskiego, odsłonięto jego popiersie. Pomnik stanął na terenie dowództwa 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przy ul. Lwowskiej 4.

Rzeszów

Zatrzymani za kradzieże w drogerii

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o kradzieże w jednej z rzeszowskich drogerii. 

Rzeszów

Na os. Pobitno trwa budowa nowoczesnego zbiornika na wodę pitną

RZESZÓW. MPWiK buduje nowoczesny zbiornik wody pitnej przy ulicy Morgowej na osiedlu Pobitno. Inwestycja ma być gotowa w sierpniu 2022 r.

Rzeszów

Na łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej układają już asfalt

RZESZÓW. Jeżeli pogoda dopisze, do końca przyszłego tygodnia, drogowcy powinni zakończyć układanie asfaltu na budowanym łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej.

Rzeszów

Aquapark w Rzeszowie. Zakończyły się konsultacje rynkowe

RZESZÓW. 13 firm wzięło udział w konsultacjach rynkowych dotyczących budowy aquaparku w Rzeszowie. Decyzja o lokalizacji inwestycji ma zapaść jeszcze w tym roku.

Reklama