Rzeszów - Poniedziałek, 29.12.2025
Reklama

Rusza kolejny etap budowy ul. Parkowej. Ma być gotowy jeszcze w tym roku

Dodano: 23.01.2024 r.

Zdjęcie z profilu facebook: Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa
Zdjęcie z profilu facebook: Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa
RZESZÓW. W tym roku ma zakończyć się drugi i zarazem ostatni etap budowy ul. Parkowej na os. Miłocin. Inwestycja jest realizowana w ramach „kontraktu”, który Konrad Fijołek zawarł z mieszkańcami osiedla jeszcze w trakcie kampanii przed wyborami prezydenckimi.

Pierwszy etap tego zadania rozpoczął się w 2022 roku. Obejmował on wybudowanie ok. 800-metrowego odcinka ulicy Parkowej, od strony skrzyżowania z ul. Tarnowską. Oprócz nowej drogi, powstały tam również chodniki, ścieżka rowerowa i oświetlenie. - Ten, zakończony już etap, kosztował ponad 5,2 mln zł. Teraz nadszedł czas na realizację drugiego etapu tej inwestycji. Pieniądze na ten cel zostały zabezpieczone w budżecie, dokumentacja jest gotowa i rozpoczynamy procedurę wyboru firmy, która drogę wybuduje– mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Reklama
Przetarg na realizację kolejnego odcinka ul. Parkowej został już ogłoszony. Zadaniem wykonawcy, który zostanie wybrany jeszcze tej zimy, będzie budowa odcinka ul. Parkowej o długości blisko 300 metrów oraz odcinka ul. Miłocińskiej o długości ponad 220 metrów. Przyszła droga będzie miała 6 metrów szerokości. Wybudowane zostaną również: chodniki,  ciąg pieszo-rowerowy, kanalizacja deszczowa, zjazdy i oświetlenie uliczne.

Wykonawca będzie miał siedem miesięcy na realizację inwestycji.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rekordowy rok na lotniku w Jasionce, ponad 730 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. W drugiej połowie ubiegłego roku odnotowano najlepsze wyniki w historii lotniska.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy MPK w okresie ferii zimowych?

RZESZÓW. W województwie podkarpackim ferie rozpoczynają się już w najbliższy poniedziałek, 16 stycznia i potrwają do 27 stycznia br. 

Rzeszów

Rusza druga transza dystrybucji węgla w Rzeszowie. Trzeba złożyć wniosek

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa przyjmuje wnioski do końca stycznia.

Rzeszów

Ciało 25-latka w rejonie zapory. Popełnił samobójstwo?

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo w sprawie śmierci 25-letniego mieszkańca Rzeszowa. Jego zwłoki znalazł przypadkowy przechodzień. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna popełnił samobójstwo.

Rzeszów

Jak segregować odpady w Rzeszowie? Mieszkańcom pomoże specjalny słownik

RZESZÓW. W Rzeszowie powstał „Słownik segregacji odpadów komunalnych”, który ma pomóc mieszkańcom w poprawnej segregacji śmieci.

Rzeszów

Wypadek w Boguchwale. Samochód potrącił matkę z dwójką dzieci

BOGUCHWAŁA. Dziś rano na oznakowanym przejściu dla pieszych w Boguchwale, kierujący toyotą potrącił matkę z dwójką dzieci. Piesi z obrażeniami trafili do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Znamy gwiazdy i program 31. Finału WOŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” – pod takim hasłem już 29 stycznia w Rzeszowie odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Estrada Rzeszowska przygotowała...

Rzeszów

Wypadek na DK19 w Lutoryżu. Dwie osoby ranne

LUTORYŻ. Przez kilka godzin, w miejscu zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo.

Reklama