Rzeszów - Środa, 12.11.2025
Reklama

Rusza kolejny etap budowy ul. Parkowej. Ma być gotowy jeszcze w tym roku

Dodano: 23.01.2024 r.

Zdjęcie z profilu facebook: Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa
Zdjęcie z profilu facebook: Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa
RZESZÓW. W tym roku ma zakończyć się drugi i zarazem ostatni etap budowy ul. Parkowej na os. Miłocin. Inwestycja jest realizowana w ramach „kontraktu”, który Konrad Fijołek zawarł z mieszkańcami osiedla jeszcze w trakcie kampanii przed wyborami prezydenckimi.

Pierwszy etap tego zadania rozpoczął się w 2022 roku. Obejmował on wybudowanie ok. 800-metrowego odcinka ulicy Parkowej, od strony skrzyżowania z ul. Tarnowską. Oprócz nowej drogi, powstały tam również chodniki, ścieżka rowerowa i oświetlenie. - Ten, zakończony już etap, kosztował ponad 5,2 mln zł. Teraz nadszedł czas na realizację drugiego etapu tej inwestycji. Pieniądze na ten cel zostały zabezpieczone w budżecie, dokumentacja jest gotowa i rozpoczynamy procedurę wyboru firmy, która drogę wybuduje– mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Reklama
Przetarg na realizację kolejnego odcinka ul. Parkowej został już ogłoszony. Zadaniem wykonawcy, który zostanie wybrany jeszcze tej zimy, będzie budowa odcinka ul. Parkowej o długości blisko 300 metrów oraz odcinka ul. Miłocińskiej o długości ponad 220 metrów. Przyszła droga będzie miała 6 metrów szerokości. Wybudowane zostaną również: chodniki,  ciąg pieszo-rowerowy, kanalizacja deszczowa, zjazdy i oświetlenie uliczne.

Wykonawca będzie miał siedem miesięcy na realizację inwestycji.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

„Walczymy w interesie mieszkańców”. Śmieciarki w formie protestu spowolnią ruch w Rzeszowie?

RZESZÓW. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że taki protest może odbyć się 9 grudnia br.

Rzeszów

Przetarg na obwodnice południową ma szansę ruszyć w przyszłym roku

RZESZÓW. Wczoraj dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska podpisał postanowienie uzgadniające warunki realizacji przedsięwzięcia.

Rzeszów

Ekrany akustyczne na ul. Lwowskiej pojawią się w 2021 roku

RZESZÓW. Zgodnie z zapisami w WPF-ie mówimy o montażu ekranów na wysokości osiedla Mieszka I na długości ok. 270 m.

Rzeszów

PKS zawiesza siedem kursów. Powodem brak dofinansowania

RZESZÓW. Kursy zostają zawieszone z dniem 1 grudnia br.

Rzeszów

Kolejne zatrzymania CBA w związku z tzw. aferą podkarpacką. Tym razem chodzi o elektrociepłownie

RZESZÓW. Wcześniej prokuratura przedstawiła, w tym wątku, zarzuty 12 osobom.

Rzeszów

MPWiK nie wyklucza budowy elektrowni wiatrowej i wodnej

RZESZÓW. „Planujemy wdrożenie projektu budowy elektrowni wodnej na odpływie oczyszczonych ścieków do Wisłoka i rozważamy możliwość wybudowania elektrowni wiatrowej".

Reklama