Rzeszów - Czwartek, 26.03.2026
Reklama

Rusza remont w rzeszowskim "Ekonomiku". Poprawią się warunki sanitarne i bezpieczeństwo uczniów

Dodano: 14.05.2024 r. / Redakcja

fot. Zespół Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie
fot. Zespół Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie

RZESZÓW. W sobotę, 18 maja rozpocznie się remont i modernizacja części korytarza oraz toalet w rzeszowskim Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Hoffmanowej. Koszt inwestycji to prawie 100 tys zł. Prace mają zakończyć się w sierpniu br.

Reklama

Remont wykona wyłoniona w przetargu firma RAF-MAR z Lutczy. Obejmie on swoim zakresem prace z zakresu rozbiórki, murarskie i instalacyjne. Przerobiona zostanie instalacja wodno-kanalizacyjna. Następnie zostaną położone tynki, płytki, wykonane zostaną prace malarskie i montaż urządzeń sanitarnych. Na posadzce ułożona zostanie wykładzina homogeniczna. Zainstalowane zostaną urządzenia grzewcze i wentylacyjne. W modernizowanych pomieszczeniach wykonana zostanie nowa instalacja elektryczna.

Remontowana część budynku będzie całkowicie zamknięta, dzięki czemu zajęcia szkolne będą mogły normalnie się odbywać.

- Prace będą prowadzone podczas nauki, ale nie będą przeszkadzały w prowadzeniu lekcji, bo część tę całkowicie wyłączymy z użytkowania. Natomiast głośne prace będą wykonywane w soboty lub po zajęciach lekcyjnych – informuje Tomasz Marmaj, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie.

Dzięki remontowi „w szkole poprawią się warunki sanitarne i bezpieczeństwo uczniów” - podkreśla dyrektor.

Roboty mają potrwać do 30 sierpnia 2024 r., nie jest wykluczone jednak, że inwestycję uda się ukończyć nieco wcześniej.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Punkt pomocy obywatelom Ukrainy w nowej lokalizacji

RZESZÓW. Od 4 czerwca przy ulicy Grottgera 22 zacznie działać nowy punkt pomocy obywatelom Ukrainy. Urząd Miasta Rzeszowa przeniesie go tutaj z dworca PKP, który wraz z otoczeniem jest aktualnie modernizowany.

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Od 1 czerwca zmianie ulegają rozkłady jazdy linii nr 13, 17, 34, 35 oraz 52.

Rzeszów

Na ul. Grunwaldzkiej pojawi się ponad 50 drzew

RZESZÓW. Podczas rewitalizacji ulicy Grunwaldzkiej w centrum Rzeszowa zasadzonych zostanie ponad 50 drzew, głównie grabów wąskokolumnowych.

Rzeszów

Automatyczna detekcja ruchu na skrzyżowaniach w Rzeszowie. Nie trzeba będzie wciskać przycisków

RZESZÓW. - Na wszystkich rzeszowskich skrzyżowaniach wprowadzimy automatyczną detekcję ruchu: zamontowanych zostanie ok. 1000 czujników – zapowiada prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. 

Rzeszów

Zieleń i ławki zamiast samochodów. Ulica Słowackiego bardziej przyjazna pieszym

RZESZÓW. Z części chodnika przy ulicy Słowackiego zniknęły samochody. Zamiast nich pojawiła się zieleń i ławki.

Rzeszów

Rzeszów wyróżniony przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego

RZESZÓW. Miasto Rzeszów zostało uhonorowane tytułem "miasta-ratownika". 

Rzeszów

Projekt konstytucji przestrzennej Rzeszowa gotowy

RZESZÓW. 27 maja zostanie on wyłożony do publicznych konsultacji.

Rzeszów

Na osiedlu Staroniwa powstanie nowoczesny plac zabaw

RZESZÓW. Nowy plac zabaw na osiedlu Staroniwa, będzie pełnił funkcję nie tylko rozrywkową, ale również edukacyjną.

Reklama