Rzeszów - Wtorek, 03.02.2026
Reklama

Rusza stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

Dodano: 16.01.2023 r.

fot. Archiwum KMP Rzeszów
fot. Archiwum KMP Rzeszów
RZESZÓW. Na parkingu przy hali Podpromie uruchomiono stały punkt kontroli autokarów. Policjanci wspólnie z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.
 
Od poniedziałku 16.01.2023 do piątku 27.01.2023, będzie można skontrolować autokary, przewożące dzieci i młodzież na wycieczki i zimowiska. Stałym miejscem kontroli autokarów jest parking przy hali widowiskowo-sportowej Podpromie w Rzeszowie. Kontrole prowadzone przez policjantów i funkcjonariuszy ITD odbywają się w dni robocze w godz. 6.00 - 9.00.
 
W innych godzinach oraz w soboty i niedziele, policjanci będą prowadzić kontrolne doraźne, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie pod nr telefonu 17 858 33 12. Policjanci proszą o zgłaszanie takich przypadków z odpowiednim wyprzedzeniem.
 
Reklama
Każdy organizator wyjazdu może liczyć na kontrolę autobusu przez dyżurujących policjantów. Sprawdzana będzie m.in. trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, a także właściwy załadunek bagażu. Policjanci zwrócą kierowcom autobusów uwagę na odpowiedni dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.
 
Jednocześnie policjanci informują, że kontroli autobusu można dokonać przed podstawieniem autokaru i zabraniem pasażerów. Fakt przeprowadzonej kontroli potwierdzony zostanie protokołem kontroli, którego kopią będzie dysponował kierowca.
 
Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń policjanci apelują również, aby w godzinach, w których czynny będzie punkt, właśnie tam przeprowadzać niezbędne kontrole.
 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragedia w Głogowie Małopolskim. 37-latek ofiarą czadu

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. Najprawdopodobniej zaczadzenie było przyczyną śmierci 37-letniego mieszkańca Głogowa Małopolskiego. Mężczyznę znalazł w łazience najbliższy członek rodziny. Interweniujący na miejscu strażacy stwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu.

Rzeszów

Alert IMGW! Mroźny weekend na Podkarpaciu, w nocy nawet -23 stopnie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego mrozu jaki spodziewany jest na terenie całego województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Od lutego ważne zmiany w centrum Rzeszowa. Powiększy się strefa spacerowa

RZESZÓW. Ratusz wprowadza kolejne zmiany w Śródmieściu. Dzięki nim centrum miasta ma być bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla spacerowiczów. Z jednych z najbardziej klimatycznych ulic znikną samochody.

Rzeszów

Firma z Głogowa Młp. zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno

RZESZÓW. Miasto wybrało firmę, która zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno. To Projekt Consaulting z Głogowa Małopolskiego, która jako jedyna zgłosiła swoją ofertę w przetargu na realizację tego zadania.

Rzeszów

Podpisano porozumienie ws. budowy północno-wschodniej obwodnicy Rzeszowa

RZESZÓW. Dzisiaj w rzeszowskim ratuszu podpisano porozumienie dotyczące wspólnej realizacji północno-wschodniej obwodnicy Rzeszowa, przez Miasto i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Dokument pozwala rozpocząć prace przygotowawcze dla nowej inwestycji. Obwodnica połączy...

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W lutym odbędzie się kolejne spotkanie Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka z cyklu "Rzeszów To My". Tym razem włodarz miasta porozmawia z mieszkańcami osiedli Matysówka, Słocina i Zalesie.

Rzeszów

Nazistowska flaga w oknie jednego z bloków na Nowym Mieście. Zatrzymano 42-latka

RZESZÓW. 42-letni mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji w związku z podejrzeniem o propagowanie ustroju totalitarnego. 42-latek wywiesił w oknie nazistowską flagę. Zgodnie prawem, za ten czyn grozi mu do 3 lat...

Rzeszów

Rozpoczął się obrót „Karpatki” na S19 Rzeszów Południe - Babica. Zobacz FILM

RZESZÓW. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała nagranie z operacji obracania tarczy maszyny TBM „Karpatki”, która drąży tunel na odcinku S19 Rzeszów Płd. – Babica.

Reklama