Rzeszów - Niedziela, 22.06.2025
Reklama

Ruszają Igrzyska Europejskie 2023. Rzeszów będzie gościł skoczków do wody

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W czwartek 22 czerwca na pływalni przy ul. Matuszczaka rozpoczną się zmagania uczestników tegorocznych Igrzysk Europejskich. Rzeszowski obiekt będzie gościł skoczków do wody.

Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 to rywalizacja w 29 dyscyplinach sportu. Ich głównym organizatorem i gospodarzem jest Kraków i województwo małopolskie, ale część dyscyplin będzie rozgrywanych w miastach partnerskich, którymi obok Rzeszowa są Bielsko Biała, Myślenice, Tarnów, Krynica Zdrój, Oświęcim, Wrocław, Nowy Sącz i Krzeszowice. Partnerem jest także województwo podkarpackie.

Na mocy porozumienia z głównym organizatorem Rzeszów będzie gościł skoczków do wody, którzy o medale w ramach igrzysk powalczą w 13 konkurencjach. Na listach startowych jest 150 reprezentantów 20 krajów. Zawodnicy będą skakać m.in. z 10-metrowej wieży oraz trampolin: 1 i 3-metrowej. Rywalizacja będzie rozgrywana indywidualnie i drużynowo. Zmagania w rzeszowskim obiekcie rozpoczną się 22 czerwca i potrwają do 28 czerwca.
Reklama
- Współorganizacja Igrzysk Europejskich to dla Rzeszowa znakomita okazja do promocji. Cieszę się, że będziemy gościć światową czołówkę skoczków do wody, wśród których są także nasi reprezentanci, trenujący na co dzień na basenie przy ul. Matuszczaka. Trzymam kciuki i życzę sukcesów – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Rzeszowski obiekt, na którym zostaną rozegrane Igrzyska został oddany do użytku końcem ubiegłego roku. To jeden z najnowocześniejszych w Europie kompleksów przystosowanych do uprawiania sportów wodnych, na czele ze skokami. Codziennie trenuje tu setki sportowców z wielu rzeszowskich klubów, w tym sekcja skoków do wody Stali Rzeszów. Jej zawodnicy to europejska czołówka w tej dyscyplinie.

Szczegółowe informacje na temat Igrzysk Europejskich można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy, dostępnej pod adresem: www.european-games.org/pl.

 
Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od 1 sierpnia zmiana cen biletów na komunikację miejską

RZESZÓW. „Konieczność zmiany cen biletów wynika ze wzrostu kosztów funkcjonowania komunikacji miejskiej" - tłumaczył Marek Ustrobiński.

Rzeszów

Zaatakowali kuriera, zabrali przesyłkę i zamknęli go w mieszkaniu. Sytuacja miała miejsce na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. Sprawców było dwóch. Jeden z nich został juz tymczasowo aresztowany.

Rzeszów

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie otrzymał nominację generalską

RZESZÓW. Nadinsp. Henryk Moskwa nominację generalską odebrał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Rzeszów

Trójka mężczyzn przy ul. Krakowskiej pobiła trzech mężczyzn i kobietę. Dwie osoby przewieziono do szpitala

RZESZÓW. W niedzielę po godzi 1.00, policjanci interweniowali przy ul. Krakowskiej, gdzie pod jednym z lokali doszło do pobicia.

Rzeszów

Pokojowa demonstracja „Rzeszów przeciw przemocy. Solidarni z Białymstokiem” już 27 lipca

RZESZÓW. W związku z wydarzeniami, jakie miały miejsce w Białymstoku, w Rzeszowie pod Urzędem Wojewódzkim odbędzie się pokojowa demonstracja.

Rzeszów

W rejonie C.H. Nowy Świat zamontowano sygnalizację świetlną

RZESZÓW. Sygnalizacja świetlna została zamontowana na przejściu dla pieszych prowadzącym z parkingu centrum handlowego na ul. Karola Lewakowskiego

Reklama