Rzeszów - Poniedziałek, 15.12.2025
Reklama

Ruszają miejskie fontanny

Dodano: 02.05.2021 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczął się sezon fontannowy. Jako pierwszą uruchomiono fontannę na skwerze im. Kazimierza Górskiego, w pobliżu ratusza.

Sezon fontannowy zwyczajowo w Rzeszowie rozpoczyna się przed długim majowym weekendem. W czwartek Zarząd Zieleni Miejskiej uruchomił fontannę na skwerze im. Górskiego. W dalszej kolejności zaplanowano uruchomienie  dwóch fontann znajdujących się w Ogrodzie Miejskim im. Solidarności przy ul. Dąbrowskiego, fontanny przed Instytutem Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego (także ul. Dąbrowskiego) oraz fontanny mokrej (sąsiadującej z multimedialną – rejon al. Lubomirskich).

Po długim majowym weekendzie wystartują fontanny znajdujące się w Parku Jedności Polonii z Macierzą (przy al. Cieplińskiego) oraz w Parku Papieskim.

Fontanna multimedialna na razie pozostanie nieczynna.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Asseco Resovia kolejny raz zawiodła. Trwa „marsz” w dół tabeli

RZESZÓW. Tym razem rzeszowianie ulegli w trzech szybkich setach Cerrad Enei Czarnym w Radomiu.

Rzeszów

Wczoraj w Rzeszowie policjanci eskortowali rodzącą kobietę

RZESZÓW. Nietypowo zakończyło się zatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej wczoraj w Rzeszowie na ul. Krakowskiej.

Rzeszów

Konflikt w „szpitalu na górce” przygasa

RZESZÓW. Związki zapewniają, że wprowadzony zostanie okres symbolicznych „100 dni spokoju”.

Rzeszów

Nauka poprzez pasję - rusza V edycja konkursu web.Master Podkarpacki

Młodzież i dzieci z naszego regionu po raz kolejny będą miały okazję do rywalizacji w konkursie dla młodych programistów – web.Master Podkarpacki.

Rzeszów

Rozpoczynają się zapisy na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie

RZESZÓW. Zapisy dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze letni 2020 rozpoczynają się 12 lutego.

Rzeszów

Orkan „Sabina” powieje z prędkością 120 km/h. Ostrzeżenie 3. i 2. stopnia na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Orkan, nazwany przez Niemców „Sabina”, powieje na Podkarpaciu z prędkością sięgająca nawet 120 km/h.

Rzeszów

52 studzienki kanalizacji deszczowej do wymiany. Zastąpią je włazy samopoziomujące

RZESZÓW. Ruszył przetarg dotyczący wymiany tradycyjnych studzienek na włazy samopoziomujące. 

Reklama