Rzeszów - Czwartek, 20.11.2025
Reklama

Ruszył kolejny przetarg na projekt rozbudowy ronda Pobitno

Dodano: 06.06.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz rozpoczął drugi przetarg na rozbudowę ronda Pobitno. Poprzednio przeszkodziły finanse, czy tym razem będzie inaczej dowiemy się najwcześniej w lipcu, podczas otwarcia ofert.

Miasto po raz kolejny rozpoczyna poszukiwania wykonawcy projektu pod rozbudowę ronda Pobitno. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej na budowę wielopoziomowego skrzyżowania ulic: Lwowskiej, al. Armii Krajowej, al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego (Rondo Pobitno) z odwodnieniem, oświetleniem i przebudową sieci kolidujących oraz uzyskaniem wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych.

Zakres opracowania obejmuje budowę tunelu w relacji al. Armii Krajowej - al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego o długości zależnej od przyjętego rozwiązania projektowego, które obejmie przebudowę/rozbudowę istniejącego ronda Pobitno. Projekt ma również uwzględniać budową chodników o efektywnej szerokości 2 m oraz ciągów pieszo-rowerowych o szerokości ok. 3,5 m.

Warunki stawiane przez miasto są identyczne do tych z poprzedniego przetargu, który notabene został unieważniony. Powodem takiej decyzji była sytuacja, jak w przypadku rzeszowskiego Ratusza zdarza się coraz częściej. Chodzi mianowicie o progi finansowe. Po raz kolejny propozycje finansowe wykonawców okazały się dla miasta nie do zaakceptowania. Przykładowo, najtańsza oferta w poprzednim przetargu wynosiła 1,4 mln zł, a miasto na projekt zarezerwowało 350 tys. zł.
Reklama
Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku rewitalizacji Ogrodów Miejskich przy ul. Dąbrowskiego, budowy prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena, poszerzenia ul. Staroniwskiej oraz budowy kładki rowerowej przy moście Narutowicza. We wszystkich wyżej wymienionych przypadkach powodem unieważnienia przetargu były rozbieżności finansowe na linii miasto-wykonawca.

Mając do czynienia z taką sytuacją rodzi się pytanie czy miasto próbuje za wszelką cenę oszczędzać, czy nie zna realiów rynku budowlanego, a może to wykonawcy zawyżają oferty. Tworzy się również inny, odrębny dylemat, który mógłby sugerować, że czas postawić na jakość, nie ilość.

Wracając do przedmiotu artykułu należy wspomnieć, że na nowe oferty wykonawców względem ronda Pobitno miasto czeka do 10 lipca br. Dokumentacja projektowa, jeżeli przetarg zostanie rozstrzygnięty pozytywnie, powinna być gotowa do 31 maja 2020 roku. Podczas ostatniej rozmowy z przedstawicielami Ratusza informowano, że przetarg zostanie ponowiony na [podobnych warunkach finansowych.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Polecimy z Rzeszowa do Mediolanu. Nowe połączenie od listopada

 RZESZÓW/JASIONKA. Od 4 listopada Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają bezpośrednie połączenie na trasie Rzeszów - Mediolan – Rzeszów. Loty będą odbywały się raz w tygodniu, w soboty.

Rzeszów

Droga łącząca ul. Warszawską ze strefą Dworzysko. Konrad Fijołek: To szansa na kolejny skok rozwojowy naszego miasta

RZESZÓW. Znaczenie tej trasy dla układu drogowego w północnej części miasta oraz korzyści jakie przyniesie nowa inwestycja, podkreślał Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podczas konferencji prasowej na terenie strefy ekonomicznej Dworzysko.

Rzeszów

Skwer na os. Baranówka oficjalnie nosi nazwę im. Krzysztofa Wyskiela

RZESZÓW. Uroczystość oficjalnego nadania imienia Krzysztofa Wyskiela odbyła się na terenach rekreacyjnych między ulicami Brydaka i Starzyńskiego na os. Baranówka, niedaleko dawnego miejsca zamieszkania wybitnego pilota.

Rzeszów

Kolejna inwestycja PKP PLK na stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na rozbudowę Lokalnego Centrum Sterowania (LCS) na stacji Rzeszów Główny. Inwestycja zwiększy zasięg LCS’u, a to z kolei usprawni ruch kolejowy.

Rzeszów

Rusza ekologiczny bazarek w Parku Papieskim. Będzie około 150 wystawców

RZESZÓW. Handel ekologiczną żywnośćią i rękodziełem w Parku Papieskim będzie odbywał się raz w miesiącu, w wyznaczone soboty.

Rzeszów

Największe w Polsce zawody robotów już w ten weekend w Rzeszowie

RZESZÓW. Walki i wyścigi robotów oraz tegoroczna nowość, festiwal nowych technologii. Do stolicy Podkarpacia powracają największe w Polsce międzynarodowe zawody robotów XChallenge!

Rzeszów

Jubileuszowa edycja Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego. Znamy pierwszych gości

RZESZÓW/JASIONKA. Organizatorzy zdradzają powoli punkty tegorocznego programu.

Rzeszów

Rozbudowa drogi z Rzeszowa do Jasionki. Inwestycja za ponad 145 mln ma być gotowa jeszcze w tym roku [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa 5-kilometrowego odcinka drogi od granicy miasta Rzeszowa do drogi wojewódzkiej w Jasionce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z realizacji inwestycji.

Reklama