Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Ruszył przetarg na budowę strefy wypoczynku i rekreacji na os. Staromieście

Dodano: 19.02.2024 r.

Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. W rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej, powstanie duża strefa wypoczynku i rekreacji. Przetarg na poszukiwanie wykonawcy tej inwestycji został już ogłoszony.

Nowa, zielona przestrzeń miejska powstanie w centrum osiedla Staromieście, na działce o powierzchni blisko 25 arów, w nieopodal filii Rzeszowskiego Domu Kultury. Teren rekreacyjny będzie podzielony na strefy o różnych funkcjach. Powstanie tam m.in. plac zabaw, strefa rekreacji, łąka kwietna, rabata ziołowa, strefa relaksu.

Plac zabaw, który znajdzie się w centralnej części terenu, będzie wyposażony w różnego rodzaju urządzenia zabawowe, w tym m.in. huśtawki, zjeżdżalnie, urządzenia linowe, urządzenie sprawnościowe oraz duży statek. Urządzenia mają być osłonięte żaglami zacieniającymi.

Nawierzchnia placu zabaw ma być wykonana ze zrębków drewnianych.

Strefa relaksu powstanie w zachodniej części. Zamontowane zostaną w niej parklety, w sąsiedztwie których znajdować się będzie wysoka zieleń. Na całym terenie inwestycji, a w szczególności w południowej jego części, powstaną rabaty, na których będą  rosły specjalnie wyselekcjonowane gatunki ziół. Przy rabatach postawione zostaną ławki oraz leżaki.
Reklama
We wschodniej części, w rejonie ulicy Staromiejskiej, posadzony zostanie szpaler krzewów, który będzie izolował przestrzeń rekreacyjną od ruchu drogowego. Tam także zaplanowana została edukacyjna łąka kwietna, wyposażona w domki dla owadów.

Alejki spacerowe będą wyłożone kostką a także okrągłymi płytami chodnikowymi. Teren rekreacyjno-wypoczynkowy na Staromieściu rozświetlą lampy solarne.

Miasto poszukuje wykonawcy inwestycji. Przetarg ma być rozstrzygnięty w marcu. Wyłoniona w postępowaniu firma, będzie miała pięć miesięcy od daty podpisania umowy na zrealizowanie inwestycji. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rekordowy finał WOŚP w Rzeszowie. Jeden wolontariusz zebrał 10 tys. zł

RZESZÓW. Wyjątkowo hojni byli w tym roku Rzeszowianie podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do kartonowych puszek wrzucili ponad 357 tys. zł. A to jeszcze nie jest ostateczna kwota. Do tego...

Rzeszów

Więcej pieniędzy w budżecie Rzeszowa na sport dzieci i młodzieży

RZESZÓW. O milion zł, na wniosek prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, zwiększono w budżecie miasta kwotę pieniędzy na organizację zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży.

Rzeszów

KMP w Rzeszowie: "Tegoroczny finał WOŚP przebiegł spokojnie"

RZESZÓW. 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii. Rzeszowscy policjanci dbali o bezpieczeństwo wolontariuszy oraz o porządek publiczny. Tegoroczny finał WOŚP w Rzeszowie przebiegł spokojnie. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych incydentów...

Rzeszów

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Rzeszowski Rynek zapełnił się dziś tysiącami czerwonych serduszek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rzeszów

WOŚP 2024. Ponad 200 wolontariuszy wyjdzie na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Ponad dwustu wolontariuszy z trzech rzeszowskich sztabów będzie kwestować na ulicach Rzeszowa (i nie tylko) już w najbliższą niedzielę, podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rzeszów

Zaatakował przechodnia w centrum Rzeszowa i złamał mu nogę. Został zatrzymany i usłyszał zarzut

RZESZÓW. Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który zaatakował przypadkowego przechodnia w centrum Rzeszowa. Pokrzywdzony, na skutek kopnięcia, doznał poważnego złamania nogi. 45-letni napastnik został zatrzymany i usłyszał zarzut.

Rzeszów

32. Finał WOŚP w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Tegoroczny Finał WOŚP w Rzeszowie rozpocznie barwny korowód wolontariuszy, który wyruszy na rzeszowski Rynek spod okrągłej kładki na ul. Piłsudskiego, która od lutego 2023 roku nosi nazwę „Kładka im. Wielkiej Orkiestry...

Rzeszów

Miasto szuka chętnych do organizacji Dnia Osób z Niepełnosprawnościami w Rzeszowie

RZESZÓW. Korowody, koncert na Rynku, gry, zabawy i nie tylko - tak ma wyglądać tegoroczny „Dzień Osób z Niepełnosprawnościami” w Rzeszowie. Miasto szuka stowarzyszeń, które chciałyby zorganizować takie wydarzenie. Na wszystko zapisane...

Reklama