Rzeszów - Środa, 25.03.2026
Reklama

Ruszył przetarg na budowę strefy wypoczynku i rekreacji na os. Staromieście

Dodano: 19.02.2024 r.

Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. W rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej, powstanie duża strefa wypoczynku i rekreacji. Przetarg na poszukiwanie wykonawcy tej inwestycji został już ogłoszony.

Nowa, zielona przestrzeń miejska powstanie w centrum osiedla Staromieście, na działce o powierzchni blisko 25 arów, w nieopodal filii Rzeszowskiego Domu Kultury. Teren rekreacyjny będzie podzielony na strefy o różnych funkcjach. Powstanie tam m.in. plac zabaw, strefa rekreacji, łąka kwietna, rabata ziołowa, strefa relaksu.

Plac zabaw, który znajdzie się w centralnej części terenu, będzie wyposażony w różnego rodzaju urządzenia zabawowe, w tym m.in. huśtawki, zjeżdżalnie, urządzenia linowe, urządzenie sprawnościowe oraz duży statek. Urządzenia mają być osłonięte żaglami zacieniającymi.

Nawierzchnia placu zabaw ma być wykonana ze zrębków drewnianych.

Strefa relaksu powstanie w zachodniej części. Zamontowane zostaną w niej parklety, w sąsiedztwie których znajdować się będzie wysoka zieleń. Na całym terenie inwestycji, a w szczególności w południowej jego części, powstaną rabaty, na których będą  rosły specjalnie wyselekcjonowane gatunki ziół. Przy rabatach postawione zostaną ławki oraz leżaki.
Reklama
We wschodniej części, w rejonie ulicy Staromiejskiej, posadzony zostanie szpaler krzewów, który będzie izolował przestrzeń rekreacyjną od ruchu drogowego. Tam także zaplanowana została edukacyjna łąka kwietna, wyposażona w domki dla owadów.

Alejki spacerowe będą wyłożone kostką a także okrągłymi płytami chodnikowymi. Teren rekreacyjno-wypoczynkowy na Staromieściu rozświetlą lampy solarne.

Miasto poszukuje wykonawcy inwestycji. Przetarg ma być rozstrzygnięty w marcu. Wyłoniona w postępowaniu firma, będzie miała pięć miesięcy od daty podpisania umowy na zrealizowanie inwestycji. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Firma z Rzeszowa przekaże milion złotych na walkę z koronawirusem

RZESZÓW. Podczas konferencji inwestorskiej Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland, mówił o przeznaczeniu 1 mln zł na wsparcie sektora zdrowia w walce z epidemią.

Rzeszów

Dodatkowy kurs ZTM dla pracowników zakładowych

RZESZÓW. ZTM uruchamia dodatkowy kurs na jednej z linii. Wszystko na życzenie pasażerów.

Rzeszów

Dwie firmy powiększyły swoje tereny na obszarze "Dworzyska"

Kolejne inwestycje w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. 

Rzeszów

Na WSIiZ zajęcia odbywają się online

RZESZÓW. Wykładowcy przeprowadzają je z sal uczelni bądź z własnych domów.

Rzeszów

ZTM: Ważne informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. ZTM poinformował o kolejnych zmianach w rozkładzie jazdy, przedłużeniu ważności legitymacji studenckich oraz możliwości zawieszenia biletu okresowego.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa podpisał "Pakt dla przedsiębiorców"

RZESZÓW. Przedsiębiorcy, którzy wynajmują pod działalność lokale komunalne i utracili dochody w związku z epidemią koronawirusa, mogą liczyć na wsparcie miasta.

Rzeszów

G2A i inne podkarpackie firmy pomogą szpitalowi w Łańcucie w walce z koronawirusem

G2A przekaże szpitalowi w Łańcucie sprzęt do walki z koronawirusem. Inicjatywę wsparły również inne firmy z Podkarpacia.

Rzeszów

Uwaga pasażerowie! Kolejna zmiana rozkładów jazdy

RZESZÓW. Wszystkie kursy autobusów miejskich będą jeździć zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy. Zmiany wejdą w życie od 23 marca.

Reklama