Reklama

Aktualności Rzeszów

Ruszył przetarg na koncepcje całorocznego stoku narciarskiego w Matysówce

Dodano: 11.06.2019

Ruszył przetarg na koncepcje całorocznego stoku narciarskiego w Matysówce  - Aktualności Rzeszów

fot. Pixabay

RZESZÓW. Znamy wstępne założenia miasta odnośnie budowy stoku narciarskiego w Matysówce. Ratusz rozpoczął poszukiwania wykonawcy koncepcji.

Tadeusz Ferenc podczas spotkań z mieszkańcami Matysówki, jeszcze przed przyłączeniem do Rzeszowa, obiecywał budowę stoku narciarskiego i na marcowej sesji Rady Miasta uczyniono pierwszy krok do realizacji inwestycji. Pierwszym etapem będzie analiza specjalistów, chodzi m.in o to jak miałby ten stok funkcjonować, żeby przynosił zyski. Właśnie na ten cel zostanie przeznaczone 100 tys. zł i właśnie tego dotyczy przetarg, który wystartował 7 czerwca br.

Możemy zatem założyć, że jeżeli opinie specjalistów nie okażą się optymistyczne, to Ratusz z pomysłu budowy stoku się wycofa. Nie mniej jednak wstępne założenia są i według nich przybliżona długość stoku miałaby wynosić 1173 m przy średnim spadku na poziomie 9%. Górna cześć stoku położona będzie na wysokości 361,92 m n.p.m., natomiast wysokość dolna na 253, 07 m n. p. m.

Na stoku planowana jest trasa/trasy narciarskie zjazdowe, snowpark oraz coś dla najmłodszych tj. „ośla łączka”, plac zabaw oraz miejsce do animacji. Co oczywiste, stok ma posiadać sprzęt do sztucznego naśnieżania, zaplecze techniczne, magazynowe, parkingowe, gastronomiczne, medyczne i socjalne. Wiadomo również, że obiekt ma być monitorowany, a bilety sprzedawane będą za pośrednictwem elektronicznego systemu.REKLAMA

Stok narciarski w Matysówce ma funkcjonować całorocznie. W okresie zimowy przeznaczony będzie do jazdy na nartach i desce, natomiast w okresie wiosennym, letnim oraz jesiennym do jazdy na rowerach i do celów rekreacyjnych, m.in. jako letni tor saneczkowy. Wyciąg ma być obsługiwany przy pomocy kolei liniowej krzesełkowej/kanapowej (4-osobowej) oraz wyciągu orczykowego (zapewne na „oślej łączce”).

Jak widać plany Ratusza są ambitne. Stok miałby się znaleźć na terenie pomiędzy ul. Łany w Tyczynie i ul. Wierchową  w Matysówce. Wracając do zadania stawianego przez Ratusz przyszłemu wykonawcy, wiąże się ono m.in. z analizą możliwości wykorzystania terenu pod względem uwarunkowań prawnych, wykonaniem badań geologicznych, opracowaniem szczegółowej koncepcji inwestycji w formie opisowej i graficznej oraz z analizą kosztów realizacji.

Na propozycję wykonawców Ratusz czeka do 17 czerwca br. Po podpisaniu stosownej umowy, zwycięzca przetargu będzie miał 170 dni na jej realizację.
 
 
 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Teatralna przerwa w Rzeszowa dobiega końca. 22 sierpnia do miasta przyjeżdżają artyści z Gruzji, Ukrainy i Litwy  - Aktualności Rzeszów

Teatralna przerwa w Rzeszowa dobiega końca. 22 sierpnia do miasta przyjeżdżają artyści z Gruzji, Ukrainy i Litwy

RZESZÓW. Na mieszkańców Rzeszowa czeka 17 wydarzeń, w tym koncerty, spektakle oraz wernisaże. ...

Jakie są najpopularniejsze marki samochodów na ulicach Rzeszowa? - Aktualności Rzeszów

Jakie są najpopularniejsze marki samochodów na ulicach Rzeszowa?

RZESZÓW. Najczęściej właścicielami pojazdów rejestrowanych w Rzeszowie są mężczyźni, lubujący się w głównej mierze w sa...

Gang sutenerów, schwytanych przez CBŚP w Rzeszowie, stanie przed Sądem - Aktualności Rzeszów

Gang sutenerów, schwytanych przez CBŚP w Rzeszowie, stanie przed Sądem

RZESZÓW, KRAKÓW. Dzięki działaniom funkcjonariuszy  Zarządu CBŚP w Rzeszowie w grudniu 2018 r. udało się rozbić tą przest...

Park na Zalesiu będzie wyremontowany. Miasto ma projekt. Realizacja w przyszłym roku - Aktualności Rzeszów

Park na Zalesiu będzie wyremontowany. Miasto ma projekt. Realizacja w przyszłym roku

RZESZÓW. Realizacja inwestycji możliwa będzie dopiero w przyszłym roku. ...

Asseco Resovia rozpoczyna przygotowania przed sezonem 2019/2020 - Aktualności Rzeszów

Asseco Resovia rozpoczyna przygotowania przed sezonem 2019/2020

RZESZÓW. Dziesięciu siatkarzy Asseco Resovii spotkało się w poniedziałek.  ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem