Rzeszów - Poniedziałek, 15.12.2025
Reklama

Ruszył przetarg na modernizację ul. Grunwaldzkiej

Dodano: 24.01.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto poszukuje wykonawcy, który zajmie się przebudową ul. Grunwaldzkiej. Zanim jednak do przebudowy dojdzie, na teren inwestycji wejdą archeolodzy, podobnie jak to miało miejsce w przypadku remontu ul. Kościuszki i 3 Maja.

Jeżeli miastu uda się wszystko rozstrzygnąć już w pierwszym przetargu, to zmodernizowaną wersją ul. Grunwaldzkiej, mieszkańcy Rzeszowa przejdą po 31 lipca 2021 roku, gdyż właśnie do tego dnia wykonawca ma obowiązek zakończyć wszystkie prace.

Podobnie jak w przypadku ul. Kościuszki i ul. 3 Maja, zanim rozpocznie się przebudowa, swoje prace rozpoczną archeolodzy z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Na ul. Grunwaldzką wejdą najprawdopodobniej już w marcu.

Zgodnie z założeniami na ok. 247 metrowym odcinku znajdą się płyty kamienne zamiast obecnej nawierzchni. Zrewitalizowany zostanie również plac przed Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Oferty wykonawców, zainteresowanych realizacją przetargu, poznamy 25 lutego br. Na inwestycje miasto Rzeszów chce przeznaczyć ok. 4 mln zł.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zatrzymani za kradzieże w drogerii

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o kradzieże w jednej z rzeszowskich drogerii. 

Rzeszów

Na os. Pobitno trwa budowa nowoczesnego zbiornika na wodę pitną

RZESZÓW. MPWiK buduje nowoczesny zbiornik wody pitnej przy ulicy Morgowej na osiedlu Pobitno. Inwestycja ma być gotowa w sierpniu 2022 r.

Rzeszów

Na łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej układają już asfalt

RZESZÓW. Jeżeli pogoda dopisze, do końca przyszłego tygodnia, drogowcy powinni zakończyć układanie asfaltu na budowanym łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej.

Rzeszów

Aquapark w Rzeszowie. Zakończyły się konsultacje rynkowe

RZESZÓW. 13 firm wzięło udział w konsultacjach rynkowych dotyczących budowy aquaparku w Rzeszowie. Decyzja o lokalizacji inwestycji ma zapaść jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Zatrzymani za kradzież "na kolec"

RZESZÓW. Dwóch obywateli Gruzji usłyszało zarzut kradzieży pieniędzy. Mężczyźni działali tzw. metodą "na kolec", przecinając oponę w samochodzie pokrzywdzonego.

Rzeszów

Rzeszów ma Architekta Miasta. To pierwsze takie stanowisko w stolicy Podkarpacia

RZESZÓW. Janusz Sepioł, architekt, urbanista i historyk sztuki będzie pierwszym rzeszowskim Architektem Miasta. Prezydent Fijołek właśnie przedstawił go mieszkańcom. 

Rzeszów

Policyjny pościg ulicami Rzeszowa. 20-latek pędził 142 km/h

RZESZÓW. O 92 km/h dozwoloną prędkość przekroczył kierowca bmw wczoraj na ul. Sikorskiego. 20-latek zignorował sygnały drogówki i próbował uciec. W wyniku pościgu ulicami miasta mężczyzna został zatrzymany.

Rzeszów

W Rzeszowie dyskutowano o szczepieniach przeciw COVID-19

RZESZÓW. W Rzeszowie odbyła się wczoraj pierwsza Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęcona szczepieniom przeciw COVID-19. 

Reklama