Rzeszów - Wtorek, 16.12.2025
Reklama

Ruszył przetarg na modernizację ul. Grunwaldzkiej

Dodano: 24.01.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto poszukuje wykonawcy, który zajmie się przebudową ul. Grunwaldzkiej. Zanim jednak do przebudowy dojdzie, na teren inwestycji wejdą archeolodzy, podobnie jak to miało miejsce w przypadku remontu ul. Kościuszki i 3 Maja.

Jeżeli miastu uda się wszystko rozstrzygnąć już w pierwszym przetargu, to zmodernizowaną wersją ul. Grunwaldzkiej, mieszkańcy Rzeszowa przejdą po 31 lipca 2021 roku, gdyż właśnie do tego dnia wykonawca ma obowiązek zakończyć wszystkie prace.

Podobnie jak w przypadku ul. Kościuszki i ul. 3 Maja, zanim rozpocznie się przebudowa, swoje prace rozpoczną archeolodzy z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Na ul. Grunwaldzką wejdą najprawdopodobniej już w marcu.

Zgodnie z założeniami na ok. 247 metrowym odcinku znajdą się płyty kamienne zamiast obecnej nawierzchni. Zrewitalizowany zostanie również plac przed Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Oferty wykonawców, zainteresowanych realizacją przetargu, poznamy 25 lutego br. Na inwestycje miasto Rzeszów chce przeznaczyć ok. 4 mln zł.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej w Sylwestra i w Nowy Rok?

RZESZÓW. W Sylwestra godziny kursowania autobusów komunikacji miejskiej zostaną skrócone, a w Nowy Rok autobusy pojadą jak w święta.

Rzeszów

W Pogwizdowie Nowym będzie działał tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców

RZESZÓW. Miasto uruchamia tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców w Pogwizdowie Nowym, który z dniem 1 stycznia 2021 r. stanie się częścią Rzeszowa.   

Rzeszów

W pożarze domu w Zaczerniu zginął 46-letni mężczyzna

RZESZÓW. Do tragicznego pożaru doszło dzień przed Wigilią w Zaczerniu. Podczas akcji gaśniczej strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny.

Rzeszów

Na Podkarpaciu ruszyły szczepienia przeciw Covid-19

RZESZÓW. W szpitalu MSWiA w Rzeszowie zaszczepiono pierwsze osoby z tzw. grupy „0”przeciw Covid-19.

Rzeszów

Czy Rzeszów zostanie "Świetlną Stolicą Polski"? Trwa głosowanie

Trwa 12. edycja „Świeć się z Energą”, ogólnopolskiego plebiscytu, w którym wybierane są najpiękniejsze iluminacje rozświetlające polskie miasta. Zwycięskie miasto otrzyma sprzęt AGD z przeznaczeniem dla potrzebujących mieszkańców.

Rzeszów

Na terenie Politechniki Rzeszowskiej powstaje Uczelniane Archiwum

RZESZÓW. Rozpoczęto budowę budynku Uczelnianego Archiwum Politechniki Rzeszowskiej. Obiekt o wartości blisko 3,9 mln zł powstaje na terenie osiedla studenckiego. Ma być gotowy we wrześniu 2021 roku.

Rzeszów

Z Rzeszowa do Szczecina pociągiem TLK Górski

RZESZÓW. W niedzielę 13 grudnia 2020 roku na tory po raz pierwszy wyjechał pociąg PKP Intercity nazwany na cześć Kazimierza Górskiego, który kursuje między Rzeszowem a Szczecinem.

Rzeszów

Od 1 stycznia zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Trzy linie komunikacji miejskiej od nowego roku pojadą wg. nowego rozkładu jazdy.

Reklama