Rzeszów - Sobota, 13.12.2025
Reklama

Ruszył przetarg na odmulenie rzeszowskiego zalewu. Roboty mają się rozpocząć w sierpniu br.

Dodano: 05.04.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Wody Polskie podczas konferencji prasowej poinformowali o przebiegu odmulenia. Zgodnie z założeniami cały proces powinien się zakończyć do lutego 2023 roku.

W lutym informowaliśmy, że Wody Polskie planują rozpocząć przetarg na odmulenie rzeszowskiego zalewu w formule „zaprojektuj i wybuduj” do końca marca. 5 kwietnia br. Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” poinformowało, że 29 marca rozpoczęto procedurę przetargową.

Zgodnie z przyjętymi założeniami zadanie będzie realizowane z zachowaniem szczególnej dbałości o aspekty środowiskowe pod ścisłym nadzorem przyrodniczym. Miejsca czasowego składowania wydobytego namułu zostały wyznaczone poza obszarem Natura 2000. Przypomnijmy, że 49 mln zł przeznaczone na odmulenie nie są w pełni środkami krajowymi. 42 mln zł pochodzi ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Wydobyty urobek będzie składowany jedynie czasowo (tj. w okresach od października do kwietnia), a po odsączeniu wody i częściowej mineralizacji zostanie wywieziony i zagospodarowany przez wykonawcę robót. Również prace odmuleniowe będą wykonywane w cyklach obejmujących miesiące od października do lutego.
Reklama
Wszystkie przedstawione wyżej działania mają pozwolić na znaczne ograniczenie uciążliwości związanych z hałasem i utrudnieniami komunikacyjnym z jakimi potencjalnie mogą się liczyć osoby mieszkające w rejonie realizowanego przedsięwzięcia.
Rozpoczęcie robót przewidziane jest już w sierpniu 2019 r, natomiast zakończenie Etapu 1 nastąpi w lutym 2022 roku, a Etap 2 sfinalizowany zostanie w lutym 2023 roku.

Konferencja prasowa nad rzeką Wisłok w Rzeszowie odbyła się z udziałem Ewy Leniart – wojewody podkarpackiego, Małgorzaty Wajdy - dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz posła na Sejm RP Wojciecha Buczaka.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Z zaparkowanej ciężarówki "zlali" 100 litrów paliwa. Zarzuty m.in. dla 17-latka

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże paliwa.

Rzeszów

Obowiązkowe szczepienie jednym z kryteriów rekrutacji do żłobków i przedszkoli w Rzeszowie?

RZESZÓW. Zgodnie z opublikowanym raportem GUS-u – w 2018 r. w miejskich placówkach ochrony zdrowia karty uodpornienia posiadało 98,3% dzieci w trzecim roku życia.

Rzeszów

Nowa metoda podpisywania dokumentów w ZUS-ie

RZESZÓW, PODKARPACIE. ZUS udostępnił na Platformie Usług Elektronicznych nową metodę podpisywania dokumentów jakim jest podpis osobisty.

Rzeszów

Bójka pseudokibiców przy Millenium Hall

RZESZÓW. Policji nie udało się nikogo zatrzymać.

Rzeszów

Zarząd województwa odpowiada władzom miasta ws. parkingu przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. Sprawa najpewniej znajdzie swój finał w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów ma nowego trenera

RZESZÓW. Trener Zanini pracę w rzeszowskim klubie rozpocznie we wtorek.

Rzeszów

Rusza sprzedaż biletów semestralnych dla studentów

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczyna sprzedaż biletów semestralnych dla studentów.

Rzeszów

Asseco Resovia kolejny raz zawiodła. Trwa „marsz” w dół tabeli

RZESZÓW. Tym razem rzeszowianie ulegli w trzech szybkich setach Cerrad Enei Czarnym w Radomiu.

Reklama