Rzeszów - Środa, 04.02.2026
Reklama

Ruszył przetarg na rozbudowę Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie

Dodano: 03.04.2019 r.

fot. Dokumentacja projektowa/ Pracownia Projektowa Iwony Matlingiewicz
fot. Dokumentacja projektowa/ Pracownia Projektowa Iwony Matlingiewicz
RZESZÓW. 29 marca rozpoczął się przetarg na przebudowę, nadbudowę oraz rozbudowę budynku Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie.

Inwestycja ma kosztować prawie 46 mln złotych, z czego ok. 39 mln pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.  Przypomnijmy, że Podkarpackie Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie jest jedynym szpitalem na Podkarpaciu, gdzie kompleksowo diagnozuje się i leczy choroby układu oddechowego, w tym raka płuc.

Do nowego budynku trafią pacjenci z Kliniki Gruźlicy i Chorób Płuc ze starej części szpitala tzw. „Pałacyku”, w którym warunki nie spełniają wymaganych standardów i nie pozwalają na sprawną, nowoczesną diagnostykę.

Przetarg dotyczy jedynie pierwszego etapu inwestycji i obejmuje m.in. rozbudowę pięciokondygnacyjnego budynku, przebudową piwnic, budowę zjazdu z ul. Lubelskiej i dróg wewnętrznych,  montaż instalacji fotowoltaicznej, zakup  i montaż wyposażenia i sprzętu  medycznego oraz zagospodarowanie  terenu związane z nasadzeniem zieleni.
Reklama
Wiemy również co znajdzie się na poszczególnych kondygnacjach:
 
  • W piwnicach  zaprojektowano  pomieszczenia Centralnej Sterylizatornii oraz Zakładu  Patomorfologii (przygotowanie zwłok, chłodnia zwłok, wystawienie i odbiór  zwłok);
  • W poziomie parteru będą pomieszczenia  Kliniki   Pulmunologii  i  Chemioterapii;
  • Na I piętrze będą pomieszczenia  Kliniki   Gruźlicy  i  Chorób  Płuc;
  • Na II piętrze znajdą się pomieszczenia  Kliniki   Chirurgii Klatki  Piersiowej;
  • Na III piętrze będą pomieszczenia  Zakładu  Patomorfologii oraz pomieszczenia  Zakładu  Diagnostyki  Laboratoryjnej

Wykonawcy na składanie ofert mają czas do 9 maja br. Nowy budynek powstanie przy istniejącym już „Pałacyku”. Maksymalny czas na wykonanie inwestycji (od momentu podpisania umowy) wynosi 26 miesięcy.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

„To warto zobaczyć. To warto kupić” - jesienna edycja giełdy minerałów w Rzeszowie

RZESZÓW. Wyjątkowe minerały, skamieniałości z najdalszych zakątków świata, unikatowa biżuteria oraz nietypowa galanteria – m.in. takie skarby będzie można nabyć podczas weekendowej giełdy minerałów w Rzeszowie.

Rzeszów

Przyniesiesz „elektrograty” dostaniesz kwiaty. Weekendowa akcja rzeszowskiego marketu budowlanego

RZESZÓW. Rzeszowski sklep Castorama po raz kolejny organizuje proekologiczną akcję pod hasłem "Kwiaty za elektrograty".

Rzeszów

Na 5 dni zamkną parking i fragment ulicy w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z organizacją festiwalu kulinarnego Karpaty na Widelcu, przesz pięć dni jeden z parkingów oraz fragment ulicy w centrum Rzeszowa będą zamknięte dla zmotoryzowanych.

Rzeszów

Młodociany „diler” został zatrzymany przez policjanta w cywilu na rzeszowskich bulwarach

RZESZÓW. W dzień wolny od pracy jeden z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie napotkał młodego sprzedawcę narkotyków, na bulwarach w Rzeszowie. Młody przestępca prosił nieznajomego, by upewnił się, że na moście nie...

Rzeszów

Regionalne produkty prosto od producentów. W sobotę Podkarpacki Bazarek w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 100 wystawców z Podkarpacia wystawi swoje produkty podczas najbliższego Podkarpackiego Bazarku, który odbędzie się w sobotę, 20 września w Rzeszowie.

Rzeszów

Rzeszowska Plaza obchodzi 20-lecie. Z okazji urodzin przygotowano moc atrakcji

RZESZÓW. 20 września 2025 r. Centrum Handlowe Plaza Rzeszów obchodzi swoje 20. urodziny. Z tej okazji porzygotowano liczne atrakcje dla klientów, w tym wyste[y artystyczne i konkursy.

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczyna się Europejski Tydzień Mobilności [PROGRAM]

RZESZÓW. Już po raz dziewiętnasty stolica Podkarpacia przyłącza się do akcji Europejskiego Tygodnia Mobilności, czyli kampanii dotyczącej zrównoważonej mobilności.

Reklama