Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Ruszyła strona internetowa Rzeszowskich Piwnic. Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Dodano: 27.12.2021 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Uruchomiono stronę internetową www.rzeszowskiepiwnice.pl, na której będą pojawiały się informacje dotyczące Rzeszowskich piwnic - Interaktywnej Instytucji Kultury.

Strona będzie sukcesywnie aktualizowana. Póki co można tam znaleźć swoistą bazę wiedzy – informacje praktyczne, przydatne przed wizytą w Rzeszowskich piwnicach, ceny biletów, ale także wiadomości dotyczące ścieżek zwiedzania i zaplanowanych wydarzeń.

Przypomnijmy, że w Rzeszowskich Piwnicach, które powstały w miejsce dawnych Rzeszowskich Podziemi, na odwiedzających czeka nie tylko świetna zabawa, ale także doskonalenie wiedzy z zakresu historii miasta.

Co ważne, osoby niepełnosprawne, w szczególności z ograniczeniami ruchowymi będą mogły zwiedzać ekspozycję wirtualnie. Do ich dyspozycji uruchomiono w strefie wejściowej dwa stanowiska z dostępem do wirtualnej rzeczywistości. Niepełnosprawni zwiedzający mogą odbyć wirtualny spacer po terenie wystawy i poznać najważniejsze zagadnienia omawiane podczas tradycyjnych odwiedzin Rzeszowskich Piwnic.
Reklama
Emisja treści w formie nagrań umożliwi z kolei dostęp do zwiedzania osobom niewidzącym lub słabowidzącym, a napisy na ekranach osobom głuchoniemym. Przewidziano także możliwość fizycznego zwiedzania dla osób głuchoniemych i niewidzących przy asyście opiekuna.

Rzeszowskie Piwnice zostaną otwarte dla zwiedzających już 3 stycznia 2022 r. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zaginęła 48-letnia mieszkanka Racławówki. Policja prosi o pomoc

RZESZÓW. Zaginiona to Dorota Majkut, mieszkanka Racławówki. Zaginęła dziś rano. 

Rzeszów

System do rehabilitacji rąk stworzony na Politechnice Rzeszowskiej doceniony w konkursie „StudentWynalazca”

RZESZÓW. Autorem systemu jest Paweł Gmiterk, student mechatroniki oraz dr. inż. Jacka S. Tutaka z Katedry Mechaniki Stosowanej i Robotyki na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

Jest koncepcja przebudowy ul. Kwiatkowskiego. Będą 4 pasy ruchu?

RZESZÓW. Cztery pasy ruchu, obustronne chodniki, ścieżka rowerowa – tak ma wyglądać rozbudowana ulica Kwiatkowskiego. Ratusz przedstawił koncepcje jej poszerzenia. Koszt inwestycji to ok 30 mln zł.

Rzeszów

Taranowali autem witryny sklepowe, a następnie kradli alkohol i papierosy

RZESZÓW. Dwaj mieszkańcy Rzeszowa usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. 

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej nominowani do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021

Zespół badawczy z Politechniki Rzeszowskiej uzyskał nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021 w kategorii "innowacyjne technologie i badania przyszłości".

Rzeszów

Policjanci eskortowali auto z rodząca kobietą do szpitala w Rzeszowie

RZESZÓW. Strzyżowscy policjanci we współpracy z rzeszowskimi funkcjonariuszami pilotowali samochód z rodzącą kobietą, ze Strzyżowa do szpitala w Rzeszowie.

Rzeszów

Kolejna innowacyjna firma na "Dworzysku"

RZESZÓW. Spółka I-BS.pl, zajmująca się tworzeniem i sprzedażą oprogramowania – zainwestuje na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko”. Wartość planowanej inwestycji to 1,8 mln zł.

Reklama