Rzeszów - Sobota, 14.02.2026
Reklama

Rzeszów będzie miał nowe miasto partnerskie?

Dodano: 13.11.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na najbliższej sesji Rady Miasta rzeszowscy rajcy zdecydują o dołączeniu kolejnego miasto do licznej grupy miast partnerskich stolicy innowacji. Projekt uchwały zostanie poddany do głosowania już 19 listopada.

Aktualnie miasto Rzeszów prowadzi współpracę partnerską z 14 miastami z Europy, Stanów Zjednoczonych oraz Chin. Docelowo, utrzymywanie relacji ma pomóc w wymianie gospodarczej, edukacyjnej, kulturowej, turystycznej, sportowej oraz medycznej.

Kolejnym miastem ma być ukraińska miejscowość słynąca z leczniczych wód mineralnych. W Truskawcu, bo o nim mowa, znajduje się m.in. słynna Międzynarodowa Klinika Leczenia Regeneracyjnego.
Reklama
Znajdziemy tam aż 17 uzdrowisk, 7 pensjonatów, 27 hoteli, 18 willi noclegowych, 10 ośrodków SPA, a także 15 laboratoriów. W 2018 roku uzdrowisko odwiedziło 230 tys. turystów, z czego 25 tys. gości pochodziło z Polski.

„Współpraca Rzeszowa z tak silnym ośrodkiem balneologicznym, znanym na całym świecie, pozwoli na wymianę doświadczeń w dziedzinie ochrony zdrowia, profilaktyki chorób oraz turystyce medycznej” – czytamy w projekcie uchwały, nad którym radni pochylą się podczas najbliższej sesji Rady Miasta 19 listopada.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

„Żyjemy jak za króla Ćwieczka”. Przedstawiciele Malawy, Racławówki i Pogwizdowa Nowego ws. przyłączenia do Rzeszowa

RZESZÓW. W Ratuszu odbyło się spotkanie, na którym poruszono temat przyłączenia trzech sołectw do Rzeszowa.

Rzeszów

Pierwsi pasażerowie z przystanku Rzeszów Zachodni skorzystają już 9 czerwca

RZESZÓW. Projekt współfinansowany z POIiŚ  wart jest 205 mln zł netto.

Rzeszów

W niedzielę dezynfekcja i płukanie sieci wodociągowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Nadmiar chloru z wody, który będzie utrzymywał się do dnia następnego, można usunąć przez jej odstanie lub przegotowanie.

Rzeszów

O polityce i biznesie w Jasionce

RZESZÓW. Ideą przyświecającą forum jest zbliżenie państw Bałkanów Zachodnich do Unii Europejskiej.

Rzeszów

Kanadyjczyk zamyka skład Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Nowy przyjmujący związał się z klubem rocznym kontraktem. 

Rzeszów

Mobilne laboratorium fizyczne przejedzie ulicami Rzeszowa

RZESZÓW. W mobilnym laboratorium będą się odbywały warsztatu dla dzieci i młodzieży.

Rzeszów

Bilety MPK będą droższe. Nowe ceny mogą wejść w życie już w sierpniu

RZESZÓW. Cena normalnego biletu jednoprzejazdowego ma wzrosnąć z 3 do 3,60 zł.

Rzeszów

Ukryli narkotyki w zbiorniku paliwa. Zatrzymano czterech mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. W zbiornikach paliwa znaleziono substancje o nazwie 3 MMC.

Reklama