Rzeszów - Czwartek, 22.05.2025
Reklama

Rzeszów Bike Festival. Od piątku do niedzieli utrudnienia w ruchu

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend w stolicy Podkarpacia odbędzie się IV edycji Rzeszów BIKE Festival. W związku z tym w piątek, w sobotę i w niedzielę na ulicach miasta wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu.

W piątek, 2 sierpnia na rozpoczęcie festiwalu odbędzie się Nocna Parada Rowerowa. Rowerzyści przejadą w godzinach 20:30– 21:30 ulicami: Rynek– ul.Kościuszki– ul.3 maja– al.Lubomirskich– al.Pod Kasztanami– Plac Śreniawitów– ul.Lisa Kuli – al. Cieplińskiego– al.Piłsudskiego– al.Rejtana– al.Kopisto– ul.Kilara- Plac Śreniawitów– ul.Hetmańska– Lidl- kierunek ścieżka pieszo- rowerowa- kierunek Olszynki ul.Kilara– ul. Słowackiego- Rynek.
Na czas przejazdu kolumny, drogi będą otwierane i zamykane.

W sobotę ulicami miasta przejadą uczestnicy „Rzeszów MTB Maraton”. Rowerzyści wyruszą spod sceny na Bulwarach, a następnie przejadą ścieżką pieszo-rowerową przez: ul.Hetmańska– al.Powstańców Warszawy– al.Armii Krajowej– ul.Paderewskiego– ul.Powstańców Wielkopolskich– ul.św Rocha– ul.św. Marcina– ul.Jana Wąsowicza – dalej na terenie Lasów Państwowych ( Nadleśnictwo Strzyżów).

Jak informuje rzeszowska Policja, w godz.10:45 – 11:30 będą zamknięte ulice od Hetmańskiej do ul. św Marcina, natomiast od godz.11:00-14:30 będą zamknięte ul. św.Marcina oraz Jana Wąsowicza.

Po przejechaniu ostatniego zawodnika, ulice od ul.Hetmańskiej do ul.Rocha będą stopniowo otwierane.

Z kolei w niedzielę, 4 sierpnia rozegrane zostanie Szosowe Kryterium Uliczne. Uczestnicy będą poruszać się trasą: al.Kopisto (Most Zamkowy)– ul.Kilara– pl.Śreniawitów– ul.Lisa Kuli– rondo Pakosława (nawrót)– ul. Lisa Kuli– pl.Śreniawitów– ul.Kilara– ul.Kopisto– al.Rejtana– ul. Lwowska (jedna nitka zgodna z kierunkiem ruchu) – nawrót na wysokości przystanku autobusowego „Lwowska Cmentarz”– powrót tą samą nitka ul. Lwowskiej pod prąd– al. Rejtana– al. Kopisto– Most Zamkowy.

Reklama

W godz. 10:00-14:30 będą zamknięte ulice od ul. Podwisłocze do ul. Kilara, pozostałe ulice na trasie przejazdu będą zamknięte w godz. 11:30-14:30

W czasie trwania wyścigu nie będzie dopuszczony ruch poprzeczny po trasie wyścigu. W związku z częściowym zamknięciem ul. Lwowskiej i Rejtana, policjanci zalecają objazd przez ul. Powstańców Warszawy, ul. Armii Krajowej i ul. Rzecha.




Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przebudowa skrzyżowania na os. Krakowska Południe

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na przebudowę skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Wjechała samochodem do rowu, ranna trafiła do szpitala

RZESZÓW. Samochodem podróżował jeszcze 10-letni pasażer. Chłopiec nie odniósł obrażeń.

Rzeszów

Rozbudowa placu zabaw na osiedlu Baranówka

RZESZÓW. Wśród nowym elementów zabawowych pojawi się m.in. fabryka piasku – jedyna tego typu atrakcja dla dzieci w Rzeszowie.

Rzeszów

Nowości w rzeszowskiej Plazie

​RZESZÓW. Nowoczesny salon optyczny i nowa pracownia florystyczna to nowi najemcy w CH Plaza. Centrum przedłużyło również umowę z drogerią Sephora na kolejne trzy lata.

Rzeszów

Targi Pracy i Targi Edukacyjne w hali Podpromie

RZESZÓW. Ponad 50 pracodawców na Targach Pracy i uczelnie z całej Polski na Targach Edukacyjnych. Oba wydarzenia odbędą się 1-2 marca w Hali Podpromie w Rzeszowie.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

RZESZÓW. Miasto planuje rozbudować sieć ścieżek rowerowych i terenów spacerowych nad rzeszowskim Wisłokiem. Nowy szlak powstanie na lewym brzegu rzeki.

Rzeszów

Nowy gmach Sądu Okręgowego ma powstać przy ul. Dołowej. Zamek na cele kultury

RZESZÓW. W ciągu trzech lat przy ul. Dołowej ma powstać nowy gmach Sądu Okręgowego. Obecna siedziba sądu, czyli Zamek Lubomirskich, zostanie przeznaczona na cele kultury.

Rzeszów

Rewitalizacja parku przy ul. Wieniawskiego na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy odnowie parku na rzeszowskim osiedlu Zalesie dobiegają końca. - Inwestycja jest już praktycznie na finiszu, w marcu odbędzie się odbiór prac – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Reklama