Rzeszów - Środa, 28.05.2025
Reklama

Rzeszów Business Run 2019 pomoże 17-letniej Iwonie. Trwają zapisy do charytatywnego biegu

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Wystartowały zapisy do 2. edycji sztafety Rzeszów Business Run 2019. Poprzez uczestnictwo w imprezie, biegacze pomogą 17-letniej Iwonie, uczennicy technikum, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i potrzebuje kosztownej rehabilitacji. By do nich dołączyć, wystarczy zebrać 5-osobową drużynę spośród kolegów z pracy lub grona znajomych, zapisać się online i uiścić opłatę startową.

Oprócz Rzeszowa, sztafeta odbędzie się 8 września równocześnie w 8 innych miastach Polski, m.in. Krakowie, Warszawie, Wrocławiu czy Gdańsku. Fundacja Poland Business Run, organizator główny wydarzenia, szacuje, że w całym kraju pobiegnie łącznie nawet 29 tysięcy osób. Każda z nich będzie miała do pokonania dystans ok. 4 km. 

W Rzeszowie organizatorzy przygotowali miejsca dla 150 zespołów, czyli 750 biegaczy. Opłata startowa za jedną drużynę wynosi 350 zł netto. Zapisy online już trwają, rejestracja odbywa się poprzez stronę www.polandbusinessrun.pl.

– Wiemy, że w Rzeszowie działa bardzo dużo firm z różnych sektorów, rozwija się lotnictwo, sektor informatyczny czy chemiczny. Zapraszamy wszystkie przedsiębiorstwa do wystawienia swoich przedstawicieli w Rzeszów Business Run 2019. To nie tylko świetna zabawa i promocja aktywnego stylu życia wśród pracowników, ale również możliwość wspólnej pomocy osobom z niepełnosprawnością oraz integracji biznesu ze środowiskiem lokalnym – tłumaczy Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run.

W ubiegłym roku biegacze z Rzeszowa pomogli 2 osobom z niepełnosprawnością ruchową – Łukaszowi i Marii. W 2019 r. Rzeszów Business Run pobiegnie dla Iwony Blok, 17-letniej uczennicy technikum, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i porusza na wózku inwalidzkim. Obecnie robi wszystko, by w przyszłości mogła samodzielnie chodzić. Nastolatka lubi projektować ubrania i szyć na maszynie, chce uzyskać tytuł technika przemysłu mody. Nauka w szkole pozwala jej przebywać w środowisku osób pełnosprawnych, zdobyć pewność siebie, akceptację i pomoc rówieśników. Wsparcie uczestników Rzeszów Business Run 2019 pomoże jej w kontynuacji codziennej rehabilitacji.
Reklama
– Codziennie zdobywam doświadczenia i radzę sobie z przeciwnościami, które jednocześnie umacniają mnie w walce o lepsze jutro. Los stawia przede mną przeszkody, które dla zdrowych ruchowo osób są niezauważalne, schody, krawężnik czy brak windy zamykają mi drogę i uniemożliwiają samodzielne pokonanie bariery – tłumaczy Iwona Blok.

Mimo to dziewczyna nie poddaje się, stara z nadzieją patrzeć w przyszłość i żyć jak każda nastolatka.

 – W wolnych chwilach, pomiędzy nauką, rehabilitacją i licznymi wyjazdami do klinik lubię zrobić sobie makijaż, pomalować paznokcie i ubrać się w elegancką sukienkę, by chociaż w pewnym stopniu poczuć się jak każda pełnosprawna siedemnastolatka, dla której spędzanie czasu poza domem i dbanie o swój własny wygląd jest na porządku dziennym – dodaje beneficjentka charytatywnego biegu.

Oprócz wystawienia swoich przedstawicieli w tej wyjątkowej imprezie sportowej, firmy i korporacje zaproszone są także do współorganizacji sztafety w roli partnera lub sponsora.

– Dzięki temu, że w organizacji sztafety pomagają nam partnerzy i sponsorzy, środki z zapisów do biegu możemy przekazać na pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową z danego miasta, w tym wypadku Iwonie z Podkarpacia. Zachęcam do kontaktu wszystkie firmy, które chciałby dołączyć do nas w tym roku w Rzeszowie i wspólnie z nami realizować własną strategię CSR – mówi Marek Osika z Fundacji Poland Business Run.

Od początku istnienia projektu Poland Business Run protezy kończyn, sprzęt medyczny i cenne godziny rehabilitacji otrzymało już 434 beneficjentów z całej Polski. 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dodatkowe patrole policji na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. 150 tysięcy złotych przekaże Rzeszów na organizację w mieście dodatkowych patroli policji. Dzisiaj w ratuszu podpisano w tym celu porozumienie.

Rzeszów

Zmiany na trzech liniach komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zapowiedział zmiany w rozkładzie jazdy linii nr 20, 22 i 53.

Rzeszów

Fontanna multimedialna do remontu

RZESZÓW. Po dwuletniej przerwie, w tym sezonie powrócą pokazy specjalne rzeszowskiej fontanny multimedialnej. Wcześniej jednak obiekt musi zostać wyremontowany.

Rzeszów

Na osiedlu Piastów będzie nowy parking

RZESZÓW. Na przełomie lutego i marca zostanie podpisana umowa na budowę nowego parkingu przy ulicy Krzywoustego.

Rzeszów

Nowość w komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Będą "przystanki na żądanie"

RZESZÓW. Od 1 marca 2022 r. 230 przystanków autobusowych w Rzeszowie zyska status „na żądanie”. Miesiąc później do listy tego typu miejsc dojdzie kolejne 235 przystanków.

Rzeszów

Ferie zimowe w Rzeszowie pełne atrakcji. Zaplanowano blisko 300 wydarzeń

RZESZÓW. Rzeszowskie instytucje kultury przygotowały szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży na zbliżające się ferie zimowe. Zaplanowano m.in. koncerty, spektakle, warsztaty i wystawy. Łącznie będzie to blisko 300 wydarzeń.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejny pumptrack

RZESZÓW. Ruszył przetarg na budowę zespołu torów rowerowych, z przeszkodami i muldami. Obiekt powstanie na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Miasto dofinansuje zajęcia dla dzieci i młodzieży

RZESZÓW. Podpisano umowy na dofinansowanie przez miasto zajęć dla dzieci i młodzieży w placówkach wsparcia dziennego, prowadzonych przez organizacje pozarządowe. Z oferty skorzysta 210 osób. 

Reklama