Rzeszów - Piątek, 22.05.2026
Reklama

Rzeszów czwarty w rankingu miast "dobrych do życia"

Dodano: 08.11.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Rzeszów znalazł się na 4. miejscu w rankingu "Gmina dobra do życia 2021", przygotowanym przez Polską Agencję Prasową,

W zestawieniu badana była jakość życia w każdej z 2477 polskich gmin. W kategorii miast na prawach powiatu Rzeszów znalazł się na czwartym miejscu, wyprzedzając m.in. Kraków czy Gdańsk.  Najwyższą pozycję zajęła Warszawa, przed Wrocławiem i Poznaniem.

Ranking "Gmina dobra do życia" został opracowany na podstawie 48 wskaźników, badających jakość życia. Zestawienie zostało opracowane przez Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Langiewicza w Rzeszowie. Auto wjechało w drzewo, kierowca był pijany

RZESZÓW. 20-letni kierowca mercedesa stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. Jeden z dwójki pasażerów poniósł śmierć na miejscu. 20-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Robot chirurgiczny za 5,5 mln zł. Fijołek: Historyczny moment w rozwoju rzeszowskiego szpitala

RZESZÓW. Kliniczny Oddział Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Rzeszowie wzbogacił się o wartego blisko 5,5 mln zł nowoczesnego robota chirurgicznego. Urządzenie będą wykorzystywali urolodzy, ginekolodzy i...

Rzeszów

Podpisano umowę na budowę kładki nad rzeką Strug [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje kładkę pieszo-rowerową na osiedlu Drabinianka. Podpisano umowę z wykonawcą.

Rzeszów

Budowa Roku Podkarpacia 2024. Dwie rzeszowskie inwestycje oświatowe nagrodzone

RZESZÓW. Hale sportowe I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie zostały nagrodzone w konkursie Budowa Roku Podkarpacia 2024.

Rzeszów

Nie żyje wieloletnia dyrektor rzeszowskiego MOPS

RZESZÓW. 26 listopada 2025 r. zmarła Luciana Rozborska, wieloletnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie oraz wiceprezes zarządu Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa montaż świątecznych iluminacji. Kiedy zabłysną? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia trwa montaż świątecznego oświetlenia. Iluminacje zabłysną 5 grudnia i będą ozdabiać miasto do końca stycznia 2026 r.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce z rekordowym wzrostem w segmencie cargo

RZESZÓW/JASIONKA. Ponad dziesięciokrotny wzrost usług cargo w porównaniu z poprzednim rokiem odnotował Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka. W październiku 2025 roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło ponad milion towarów. To bezprecedensowy wynik.

Reklama