Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Rzeszów liderem rankingu "Miejsca Przyjazne Edukacji"

Dodano: 05.03.2020 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Ogłoszono laureatów rankingu „Miejsca Przyjazne Edukacji”. Rzeszów zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii. Tuż za nim znalazł się Lublin i Białystok.

Rzeszów został laureatem rankingu „Miejsca Przyjazne Edukacji” pisma Wspólnota i Fundacji Naukowej Evidence Institute w kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców. Tu za nami uplasowały się: Lublin i Białystok. Warto wspomnieć, że nasze miasto wygrało także ranking Evidence Institute w 2014 i 2017 roku.

„Miejsca sprzyjające edukacji” to ranking gmin o najwyższej jakości edukacji w 2019 r., który wskazuje samorządy dbające o najwyższą jakość edukacji, gdzie edukacja jest na najwyższym poziomie i gdzie samorząd lokalny dokłada wszelkich starań, żeby uczniowie od najmłodszych lat mogli korzystać z najwyższej jakości kształcenia.
Reklama
Samorządy uwzględnione w rankingu oceniane są w trzech miarach:
- „Dobry start” - ocenia dostępność edukacji przedszkolnej oraz wyniki uczniów na egzaminach zewnętrznych kończących szkołę podstawową oraz gimnazjum;
- „Nierówności” – samorządy porównywane są pod względem tego jak zróżnicowane są wyniki egzaminów zewnętrznych
- „Postęp” - odzwierciedla przyrost wiedzy i umiejętności uczniów między ukończeniem szkoły podstawowej, a końcem nauki w gimnazjum. Jest to odpowiednik edukacyjnej wartości dodanej oszacowany dla gmin w oparciu o wyniki sprawdzianu szóstoklasistów oraz wyniki egzaminu gimnazjalnego.

Końcową pozycję w rankingu ustalono jako średnią z pozycji w tych trzech kategoriach.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od 8 lutego zamknięta część ul. Siemieńskiego. Zmiany w rozkładzie jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. W związku z pracami przy przebudowie mostu na potoku Przyrwa na ul. Siemieńskiego, zmieni się rozkład jazdy kilku linii MPK.

Rzeszów

Przejazd kolejowy przy ul. Konopnickiej czynny całą dobę

RZESZÓW. W ramach modernizacji Stacji Rzeszów Główny, przebudowano przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Marii Konopnickiej, dzięki czemu jest on czynny przez całą dobę.

Rzeszów

Prof. Bralczyk wygłosi wykład w WSIiZ

RZESZÓW. Otwarte spotkanie z Profesorem Bralczykiem odbędzie się 28 stycznia 2021 r. w formie online.

Rzeszów

49-latek włamywał się i okradał bary przy Placu Wolności. Usłyszał zarzuty

RZESZÓW. 49-latek ma na koncie dwa włamania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

1 lutego rusza linia autobusowa obsługująca nowe rzeszowskie osiedle

RZESZÓW. Od 1 lutego 2021 r. zacznie kursować linia nr 57, która obsłuży teren osiedla Pogwizdów Nowy, które od 1 stycznia br. stało się częścią Rzeszowa.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono automat do wymiany bilonów na banknoty

RZESZÓW. W rzeszowskiej placówce NBP działa samoobsługowa maszyna do zamiany monet.

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów. Jeden z kierowców miał ponad 2 promile

RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca renault, który zderzył się Dodge’em. W zdarzeniu ranna została pasażerka renault. 50-latniemu kierowcy – mieszkańcowi Rzeszowa - zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

W pustostanie przy ul. Chłopickiego znaleziono ciało 45-letniego mężczyzny

RZESZÓW. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 45-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono wczoraj w pustostanie przy ul. Chłopickiego w Rzeszowie. 

Reklama