Rzeszów - Sobota, 14.02.2026
Reklama

Rzeszów metą III etapu Tour de Pologne. Podpisano umowę

Dodano: 07.05.2021 r.

fot. Marcin Mituś / Archiwum RESinet.pl
fot. Marcin Mituś / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Trzeci etap tegorocznej edycji Tour de Pologne zakończy się w Rzeszowie. Wyścig odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia, a do stolicy Podkarpacia kolarze przyjadą 11 sierpnia.

W czwartek w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę dotyczącą organizacji III etapu 78.  Tour de Pologne i promocji miasta. W spotkaniu udział wzięli: pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, eurodeputowany Tomasz Poręba oraz dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang.

- Tour de Pologne jest najbardziej rozpoznawalną w Polsce sportową marką. Zalety promocyjne dla miasta Rzeszowa a także dla całego Podkarpacia są nie do przecenienia. Nie miałem ani chwili wątpliwości, by umowę dotyczącą współorganizacji jednego z etapów wyścigu podpisać. Cały świat będzie mógł zobaczyć Rzeszów i przekonać się jak tu jest pięknie – mówił Marek Bajdak podczas podpisania umowy.


Podpisanie umowy z LangTeam w związku z organizacją III Etapu 78. Tour de Pologne, fot. UM Rzeszów

Trzeci etap Tour de Pologne zacznie się w Sanoku, będzie przebiegał przesz najpiękniejsze zakątki Bieszczad, aż w końcu dotrze do Rzeszowa, gdzie zakończy się sześciokilometrową rundą.
Reklama
 – Rzeszów zawsze był miastem, które rozumie siłę promocji przez sport i cieszę się, że będziemy współpracować przy naszym narodowym wyścigu – powiedział Czesław Lang.

Tour de Pologne to jeden z najważniejszych wyścigów świata, należący do prestiżowego cyklu UCI World Tour, zrzeszającego największe imprezy kolarskie, w tym Tour de France czy Giro d’Italia. Nasz Narodowy wyścig maj wieloletnią tradycję, jego pierwsza edycja odbyła się w 1928 roku. Aktualnie jest sportowym wydarzeniem na najwyższym poziomie. 78. Tour de Pologne odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia 2021 roku.

Ostatni raz meta jednego z etapów Tour de Pologne była usytuowana w Rzeszowie w 2017 r. (etap V: Olimp Nagawczyna – Rzeszów). Zwycięzcą etapu był Danny VAN POPPEL z Team Sky.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

26-latek z Rzeszowa aresztowany za posiadanie narkotyków

RZESZÓW. Podczas kontroli samochodu na al. Niepodległości, rzeszowscy policjanci zabezpieczyli ponad 150 gramów narkotyków – mefedron, amfetaminę i marihuanę.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Budach Głogowskich. Nie żyje 49-letni rowerzysta

Do tragicznego wypadku doszło dziś rano w Budach Głogowskich w powiecie rzeszowskim. Kierujący osobową skodą śmiertelnie potrącił rowerzystę.

Rzeszów

Kot z rury ciepłowniczej uratowany

RZESZÓW. Wczoraj po południu, po 10 dniach akcji służb i wolontariuszy udało się wyswobodzić kota, który utknął w rurze ciepłowniczej.

Rzeszów

Będzie rewitalizacja Koszar Kraińskiego. Konserwator zabytków odbył wizję lokalną

RZESZÓW. Jak poinformował Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu, trwają działania mające na celu rewitalizację tzw. Koszar Kraińskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Spotkanie na temat zieleni miejskiej. To już dziś

RZESZÓW. Dziś o 17 rozpocznie się spotkanie w formie dyskusji otwartej na temat zieleni miejskiej w Rzeszowie.

Rzeszów

Kot w rurze ciepłowniczej. Trwa akcja ratunkowa

RZESZÓW. Od ponad tygodnia trwają działania mające na celu uwolnić kota, który utknął w rurze przy ul. Ciepłowniczej. Wiadomo już, gdzie dokładnie się znajduje.

Rzeszów

Kwesta na rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie i Caritas Diecezji Rzeszowskiej przeprowadzą kwestę na rzeszowskich i okolicznych nekropoliach.

Rzeszów

Akcja szczepień przy cmentarzu Wilkowyja

RZESZÓW. W najbliższy weekend przy cmentarzu Wilkowyja odbędzie się akcja szczepień przeciwko koronawirusowi.

Reklama