Reklama

Aktualności / Rzeszów

Tadeusz Ferenc odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa

Dodano: 20.01.2022 r.

Tadeusz Ferenc odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. W środę (19.01) w Filharmonii Podkarpackiej odbyła się uroczystości 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Jednym z punktów programu była ceremonia nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa dla dr. h.c. Tadeusza Ferenca, byłego prezydenta miasta. Otrzymał go z rąk Konrada Fijołka, dla którego były to z kolei pierwsze urodziny miasta na stanowisku prezydenta Rzeszowa.

- Bardzo często powtarzam, że nasze miasto ma swoją magię. I dziś jest taki wyjątkowy, magiczny moment. To właśnie prezydent Tadeusz Ferenc jest autorem pomysłu, by tak hucznie obchodzić urodziny miasta i aby podczas tych uroczystości honorować tych, którzy dla Rzeszowa mają szczególne zasługi. Dziś sam prezydent Ferenc otrzymuje najważniejsze miejskie wyróżnienie – mówił podczas uroczystości Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Przypomniał rok 2002, kiery to Ferenc wygrał po raz pierwszy prezydenckie wybory. – Ten moment był bardzo ważny dla naszego miasta, ponieważ zyskało świetnego gospodarza, który wtedy zainaugurował najdłuższą po transformacji ustrojowej prezydenturę Rzeszowa. Rozwój miasta nabrał wtedy tempa wręcz zawrotnego. To zasługa wizji, odwagi, tytanicznej pracy i zdolności przywódczych Tadeusza Ferenca. Rok 2002 był ważny również dla mnie, ponieważ wtedy, jako młody człowiek, po raz pierwszy wszedłem do Rady Miasta Rzeszowa, zajmując w niej miejsce właśnie prezydenta Ferenca – dodał prezydent Fijołek.

Tadeusz Ferenc, który miastem rządził nieprzerwanie od 2002 do 2021 roku, dziękując za wyróżnienie podkreślił, że wszystkie jego działania, jako prezydenta, miały na celu jedno – dobro miasta. – Zawsze myślałem o tym co w Rzeszowie poprawić, aby przychodzili do nas ludzie, żeby tu chcieli mieszkać, pracować, zakładać rodziny. W dniu 668. rocznicy Lokacji Miasta Rzeszowa otrzymuję tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Przyjmuję go z wielką wdzięcznością i ogromnym wzruszeniem - mówił Tadeusz Ferenc.

Goście biorący udział w uroczystości w Filharmonii Podkarpackiej wysłuchali skomponowanego przez Tomasza Stańkę Hejnału Miasta Rzeszowa w wykonaniu Tomka Nowaka oraz koncertu Waldemara Malickiego „Naga prawda o klasyce”. Obejrzeli także pokaz akrobatyki sportowej i powietrznej. Podczas uroczystości wręczono nagrody laureatom Wielkiego Testu o Rzeszowie. Uroczystość zakończyło pokrojenie urodzinowego tortu.
 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Pierwszy kwartał 2024 roku najlepszy w historii lotniska w Jasionce - Aktualności Rzeszów

Pierwszy kwartał 2024 roku najlepszy w historii lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów Jasionka odnotował kolejny rekord. Podrzeszowskie lotnisko obsłużyło ponad 190 tysięcy...

4 wypadki, 8 osób rannych. Rzeszowska policja podsumowała weekend  - Aktualności Rzeszów

4 wypadki, 8 osób rannych. Rzeszowska policja podsumowała weekend

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci podsumowali miniony weekend na drogach miasta i okolic. Doszło do czterech wypadków, w kt&oacut...

Wiemy, kto wybuduje nową strefę wypoczynku na osiedlu Drabinanka - Aktualności Rzeszów

Wiemy, kto wybuduje nową strefę wypoczynku na osiedlu Drabinanka

RZESZÓW. Arkadia - taką nazwę będzie miała nowa strefa wypoczynku i rekreacji na rzeszowskim osiedlu Drabinianka. Wybuduje ją firma D...

W sobotę Dzień Ziemi na osiedlu Miłocin - Aktualności Rzeszów

W sobotę Dzień Ziemi na osiedlu Miłocin

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 13 kwietnia na rzeszowskim osiedlu Miłocin odbędzie się Dzień Ziemi połączony z Dniem Otwartym Zespołu ...

Zwłoki kobiety w rejonie ul. Lubelskiej  - Aktualności Rzeszów

Zwłoki kobiety w rejonie ul. Lubelskiej

RZESZÓW. Przy ul. Lubelskiej w Rzeszowie znaleziono zwłoki kobiety. Policja ustala przyczyny jej śmierci....

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam zRzeszowa: Adam Polanski Ty tak...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: