Reklama

Aktualności / Rzeszów

Tadeusz Ferenc odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa

Dodano: 20.01.2022 r.

Tadeusz Ferenc odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. W środę (19.01) w Filharmonii Podkarpackiej odbyła się uroczystości 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Jednym z punktów programu była ceremonia nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa dla dr. h.c. Tadeusza Ferenca, byłego prezydenta miasta. Otrzymał go z rąk Konrada Fijołka, dla którego były to z kolei pierwsze urodziny miasta na stanowisku prezydenta Rzeszowa.

- Bardzo często powtarzam, że nasze miasto ma swoją magię. I dziś jest taki wyjątkowy, magiczny moment. To właśnie prezydent Tadeusz Ferenc jest autorem pomysłu, by tak hucznie obchodzić urodziny miasta i aby podczas tych uroczystości honorować tych, którzy dla Rzeszowa mają szczególne zasługi. Dziś sam prezydent Ferenc otrzymuje najważniejsze miejskie wyróżnienie – mówił podczas uroczystości Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Przypomniał rok 2002, kiery to Ferenc wygrał po raz pierwszy prezydenckie wybory. – Ten moment był bardzo ważny dla naszego miasta, ponieważ zyskało świetnego gospodarza, który wtedy zainaugurował najdłuższą po transformacji ustrojowej prezydenturę Rzeszowa. Rozwój miasta nabrał wtedy tempa wręcz zawrotnego. To zasługa wizji, odwagi, tytanicznej pracy i zdolności przywódczych Tadeusza Ferenca. Rok 2002 był ważny również dla mnie, ponieważ wtedy, jako młody człowiek, po raz pierwszy wszedłem do Rady Miasta Rzeszowa, zajmując w niej miejsce właśnie prezydenta Ferenca – dodał prezydent Fijołek.REKLAMA

Tadeusz Ferenc, który miastem rządził nieprzerwanie od 2002 do 2021 roku, dziękując za wyróżnienie podkreślił, że wszystkie jego działania, jako prezydenta, miały na celu jedno – dobro miasta. – Zawsze myślałem o tym co w Rzeszowie poprawić, aby przychodzili do nas ludzie, żeby tu chcieli mieszkać, pracować, zakładać rodziny. W dniu 668. rocznicy Lokacji Miasta Rzeszowa otrzymuję tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Przyjmuję go z wielką wdzięcznością i ogromnym wzruszeniem - mówił Tadeusz Ferenc.

Goście biorący udział w uroczystości w Filharmonii Podkarpackiej wysłuchali skomponowanego przez Tomasza Stańkę Hejnału Miasta Rzeszowa w wykonaniu Tomka Nowaka oraz koncertu Waldemara Malickiego „Naga prawda o klasyce”. Obejrzeli także pokaz akrobatyki sportowej i powietrznej. Podczas uroczystości wręczono nagrody laureatom Wielkiego Testu o Rzeszowie. Uroczystość zakończyło pokrojenie urodzinowego tortu.
 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Rzeszów to MY. Oto kolejne pomysły mieszkańców na mikroinnowacje w mieście  - Aktualności Rzeszów

Rzeszów to MY. Oto kolejne pomysły mieszkańców na mikroinnowacje w mieście

RZESZÓW. Ogrody deszczowe, zielona wiata rowerowa i altana edukacyjna – to trzy mikroinnowacje zgłoszone przez mieszkańcó...

Kolejna akcja znakowania rowerów w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Kolejna akcja znakowania rowerów w Rzeszowie

RZESZÓW. Najbliższa akcja znakowania rowerów odbędzie się 17 sierpnia. ...

W dniach 16 i 17 sierpnia zamknięte odcinki ul. Matysowskiej - Aktualności Rzeszów

W dniach 16 i 17 sierpnia zamknięte odcinki ul. Matysowskiej

RZESZÓW. Zaplanowany pierwotnie na 11 i 12 sierpnia ostatni etap prac przy rozbudowie ulicy Matysowskiej, został przesunięty na 16 i ...

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i poczęstunku żołnierską grochówką na uczestników pikniku czekać będzi...

W sobotę motoryzacyjne święto na Podpromiu i zbiórka charytatywna - Aktualności Rzeszów

W sobotę motoryzacyjne święto na Podpromiu i zbiórka charytatywna

RZESZÓW. 13 sierpnia na parkingu Podpromie odbędzie się piknik motoryzacyjny Super Car Weekend połączony ze zbiórką charytatyw...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na al. Armii KrajowejDawid Petrus: Proszę rodzinę osoby...
Zderzenie samochodu z żubrem w BieszczadachDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Czołowe zderzenie w Kraczkowej. Trzy osoby ranne Dawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej zostanie przeniesiony?Stanisław Bomba: A więc dalej pozostanie...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: