Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

Rzeszów miastem przyjaznym dla pszczół

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Rzeszów, wraz z miastami partnerskimi, przystąpił do projektu, którego celem jest promocja pro-pszczelich postaw wśród mieszkańców.

Projekt zakłada m.in. przeprowadzenie lekcji o pszczołach w szkołach podstawowych, montaż domków dla pszczoły murarki ogrodowej, stworzenie edukacyjnych filmów oraz publikacje postów edukacyjnych w mediach społecznościowych.

Głównym celem przedsięwzięcia jest wypracowanie postaw sprzyjających pszczołom wśród mieszkańców Rzeszowa i miast partnerskich: węgierskiej Nyiregyhazy oraz słowackich Koszyc i Stropkova. Dzięki niemu mieszkańcy dowiedzą się, jak w łatwy i ogólnodostępny sposób można pomóc dzikim zapylaczom, nie będących pod opieką profesjonalnych pszczelarzy.

Projekt będzie realizowany do końca maja 2022 r. Jest koordynowany jest przez Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa oraz wspierany przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.

 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

4 mln wsparcia dla Podkarpackiego Centrum Innowacji. Grant dla projektu dot. walki z nowotworem

RZESZÓW. Łącznie do programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji zgłoszono 103 wnioski.

Rzeszów

Już dzisiaj pierwszy mecz Asseco Resovii na Podpromiu. Andrzej Kowal wraca do Rzeszowa

RZESZÓW. Dla rzeszowian będzie to pierwszy mecz przed własną publicznością.

Rzeszów

31 października policjanci rozpoczynają akcje „Znicz 2019”. Znamy szczegóły dot. organizacji ruchu

RZESZÓW. W czwartek, 31 października rzeszowscy policjanci przystąpią do akcji „Znicz 2019”.

Rzeszów

Niezwykle ambitny początek projektu Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Czy w listopadzie czeka nas kolejna dawka smart wydarzeń?

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów po zaciętym pojedynku przegrywa w meczu inauguracyjnym

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów po wyrównanym i zaciętym meczu przegrali w Katowicach z GKS-em 2:3.

Rzeszów

Lufthansa z rekordem na rzeszowskim lotnisku

RZESZÓW. O 60 proc. wzrosła liczba pasażerów korzystających z usług linii Lufthansa kursujących do stolicy Bawarii.

Rzeszów

Rzeszowianin pobiegnie z miasta innowacji do Gdańska. Akcja ma charakter charytatywny

RZESZÓW. Przed Pawłem Hanulakiem ponad 600 km do przebiegnięcia. 

Rzeszów

W Rzeszowie notuje się coraz więcej oszustw na BLIK-a

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci obserwują rosnącą liczbę oszustw, do których doszło wskutek nieuprawnionego wykorzystania kodów BLIK.

Reklama