Rzeszów - Środa, 05.11.2025
Reklama

Rzeszów przekaże agregaty prądotwórcze dla Ukrainy. Prezydent apeluje o wsparcie

Dodano: 02.11.2022 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Mer miasta partnerskiego Lwowa, zwrócił się do władz Rzeszowa z prośbą o przekazanie agregatów prądotwórczych. Ratusz ma już kilka tego typu urządzeń, ale chce przekazać ich więcej, stąd apel Prezydenta Konrada Fijołka o wsparcie inicjatywy.

- Zaszczytny tytuł miasta-ratownika, którym Rzeszów został uhonorowany jako pierwsze miasto na świecie, zobowiązuje. Dlatego też zwracamy się z wielkim apelem do mieszkańców miasta jak też i regionu, do przedstawicieli biznesu zarówno regionalnego jak i światowego, który ma swoje reprezentacje u nas, o wsparcie zbiórki agregatów prądotwórczych – apeluje prezydent Rzeszowa.

Z prośbą o przekazanie tego typu wsparcia do Rzeszowa wystąpił Mer Lwowa - Andrij Sadowy. –  Wiemy, że obecnie na Ukrainie Rosja intensywnie bombarduje obiekty infrastruktury energetycznej. Mer Lwowa, czyli naszego miasta partnerskiego zwrócił się o nas z prośbą o przekazanie agregatów prądotwórczych, dzięki którym będzie można zabezpieczyć przynajmniej te podstawowe potrzeby energetyczne. Cztery tego typu urządzenia już mamy – przekazali je nam przedsiębiorcy. Ale chcemy przekazać do Lwowa a także do innych naszych ukraińskich miast partnerskich więcej agregatów. Dlatego proszę o wsparcie tej inicjatywy – zarówno finansowe jak też i w postaci urządzeń – mówi Konrad Fijołek.
Reklama
Osoby, firmy zainteresowane wsparciem tej inicjatywy mogą kontaktować się z Wydziałem Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa (Rynek 11, adres e-mail: mgt@erzeszow.pl, tel. +48 725 050 048).

Rzeszów na Ukrainie ma pięć miast partnerskich: Lwów, Iwano-Frankowsk, Łuck, Truskawiec i Czernihów.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rośnie nowa część szkoły przy ul. Miodowej w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej. W nowej części znajdą się m.in. 12 sal lekcyjnych, sala komputerowa, dwie świetlice i biblioteka z czytelnią. Na jakim etapie są prace?

Rzeszów

Rusza kolejny etap odmulania rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Podpisano umowę na realizację kolejnego etapu odmulania rzeszowskiego zalewu. Będzie to kontynuacja działań mających na celu „przywrócenie zbiornikowi jego pełnej funkcjonalności, poprawę bezpieczeństwa powodziowego oraz zwiększenie jego znaczenia przyrodniczo-rekreacyjnego”.

Rzeszów

Rozbudowa rzeszowskiego „Elektronika” na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace wykończeniowe przy rozbudowie Zespołu Szkół Elektronicznych na ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Roboty obejmują budowę nowej części szkoły oraz remont istniejącego budynku.

Rzeszów

34. Rajd Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu, objazdy autobusów

RZESZÓW. W dniach 7 - 9 sierpnia 2025 roku, na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego, odbędzie się Marma 34. Rajd Rzeszowski. Trasa rajdu będzie przebiegała ulicami Rzeszowa, drogami gminy Boguchwała i gminy...

Rzeszów

Postęp prac na budowie połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Trwa budowa drogi, połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Jej koszt ponad 44 mln zł. Prace mają zakończyć się grudniu tego roku. Wiemy na jakim etapie jest realizacja inwestycji.

Rzeszów

Nowy mural ozdobił ścianę budynku w centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia odsłonięto mural z portretem związanego z Rzeszowem aktora Zdzisława Kozienia. Malowidło nawiązuje do roli porucznika Zubka w „07 zgłoś się”.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Powstańców Listopadowych

RZESZÓW. 11 sierpnia 2025 roku zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Powstańców Listopadowych z nowobudowaną ul. Krzyżanowskiego. Jest to związane z realizacją kolejnego etapu budowy połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

PCLA pnie się w górę. Co dzieje się na budowie? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki idzie pełną parą. Obiekt przy ul. Wyspiańskiego rośnie w oczach. Ratusz przekazał najnowsze informacje na temat postępu prac.

Reklama