Reklama

Aktualności / Rzeszów

Rzeszów stawia na rekreację i sport

Dodano: 10.05.2022 r.

Rzeszów stawia na rekreację i sport - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Edukacyjny sad, bieżnia i pumptrack, to kolejne z kilkudziesięciu miejskich inwestycji w sport i rekreację, które powstaną w tym roku w naszym mieście. - Tworzenie miejsc, w których można w przyjemny sposób spędzać czas to jeden z aktualnych priorytetów inwestycyjnych Rzeszowa – informuje Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.  

W budżecie miasta na 2022 rok zapisano kilkadziesiąt zadań, związanych z rozwojem miejskiej infrastruktury rekreacyjnej i sportowej. Wśród zaplanowanych inwestycji, jest m.in. budowa toru rowerowego, tzw. pumptracka w rejonie stadionu miejskiego wraz zagospodarowaniem terenu wokół niego. To nie jedyna inwestycja sportowa, która realizowana będzie na rzeszowskich Bulwarach. W rejonie sceny powstanie drugi odcinek ścieżki biegowej, która wraz z istniejącym fragmentem stworzy pętlę. Na to zadanie miasto wyda około 1,5 mln zł.

Ciekawym zadaniem będzie zagospodarowanie na cele dydaktyczne sadu owocowego w rejonie ulic Krajobrazowej i Panoramicznej. Pojawią się w nim elementy edukacyjne z informacjami na temat przyrody. Zarząd Zieleni Miejskiej podświetli tutaj drzewa, ustawi ławki oraz kosze na śmieci. Zaplanowano także dodatkowe nasadzenia krzewów.REKLAMA

Na osiedlu Staroniwa powstanie nowoczesny plac zabaw, który oprócz tradycyjnych urządzeń zabawowych, będzie również wyposażony w elementy edukacyjne, takie jak: panel sensoryczny, koło optyczne, krzywe zwierciadło, pisanie lustrzane, rury deszczowe, głuchy telefon i biblioteczka plenerowa.

Nowe inwestycje będą realizowane również przy szkołach i przedszkolach. Obok SP 10 przy ul. Dominikańskiej powstanie nowy plac zabaw. Urządzenia zabawowe zostaną zamontowane na miękkiej, bezpiecznej dla dzieci nawierzchni, teren zostanie ogrodzony i wyposażony w monitoring. Modernizacji poddany zostanie również plac zabaw obok SP 1 przy ul. Bernardyńskiej. Zostanie on także rozbudowany i doposażony w nowe elementy. Przy budynku Przedszkola Publicznego nr 11 na ulicy Mazurskiej modernizowane jest podwórko oraz plac zabaw. Teren placu zyska nową nawierzchnię oraz nowe elementy placu zabaw i małej architektury.

 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

"Lotniczy Piątek" na Politechnice Rzeszowskiej - Aktualności Rzeszów

"Lotniczy Piątek" na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się dziś na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej w budynku L przy al. Powst...

Podpisano umowę na projekt nowego wiaduktu w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Podpisano umowę na projekt nowego wiaduktu w Rzeszowie

RZESZÓW. Wiadukt połączy ulicę Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej....

Atrakcyjne pokazy naukowe w centrum Rzeszowa. W sobotę Piknik Nauki Eksploracje - Aktualności Rzeszów

Atrakcyjne pokazy naukowe w centrum Rzeszowa. W sobotę Piknik Nauki Eksploracje

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 21 maja w centrum Rzeszowa powstanie miasteczko nauki. Swoje pokazy zaprezentuje blisko siedemdziesiąt ...

Czołowi triathloniści przyjadą do Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Czołowi triathloniści przyjadą do Rzeszowa

RZESZÓW. W pierwszy weekend czerwca odbędzie się czwarta edycja „Triathlon Rzeszów”. W rywalizacji weźmie udział o...

W rzeszowskim ratuszu gościli przedstawiciele Międzyparlamentarnej Rady NATO-Ukraina - Aktualności Rzeszów

W rzeszowskim ratuszu gościli przedstawiciele Międzyparlamentarnej Rady NATO-Ukraina

RZESZÓW. Rozmawiano o pomocy dla uchodźców z Ukrainy oraz obecności wojsk w Rzeszowie i okolicach....

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Zderzenie samochodu z żubrem w BieszczadachDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Czołowe zderzenie w Kraczkowej. Trzy osoby ranne Dawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej zostanie przeniesiony?Stanisław Bomba: A więc dalej pozostanie...
Śmiertelny wypadek na ul. Sikorskiego w RzeszowieDawid Petrus: Proszę rodzinę osoby...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem