"Rzeszów to MY". Trwa nabór pomysłów na miejskie innowacje
Dodano: 07.06.2022 r.
Na zdj. Trzmielowisko w Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem - powstałe w ramach I edycji programu "Rzeszów to MY" / fot. Grzegorz Bukała UM Rzeszowa
RZESZÓW. Trwa nabór pomysłów do trzeciej edycji programu „Rzeszów to MY” na miejskie innowacje w obszarze poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa. Projekty można zgłaszać do 15 czerwca.
W ramach naboru poszukiwane są pomysły na mikro innowacje miejskie, które przyczynią się do poprawy jakości życia w mieście. Mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły dotyczące trzech obszarów: nowoczesnej i przyjaznej przestrzeni miejskiej, rozwiązań ułatwiających poruszanie się po mieście oraz zieleni w mieście.
Aby zgłosić pomysł wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie urbanlab.erzeszow.pl (zakładka: Tematy miejskie - Rzeszów to MY) i dostarczyć go drogą mailową na adres: urbanlab@erzeszow.pl lub osobiście do przestrzeni CIM - Urban Lab (ul 3 Maja 13, I piętro) do 1️5 czerwca 2022 roku.
Wybrane pomysły zostaną przetestowane w przestrzeni miasta, a te przynoszące realne zmiany, zostaną wdrożone.
W ramach I i II edycji programu w Rzeszowie powstały: budki dla jerzyków i domki dla jeży, społeczny ogród owocowo-warzywny zielonych przy Szkole Podstawowej nr 25, trzmielowisko na Bulwarach, ławka solarna Parku Jedności Polonii z Macierzą oraz mural ekologiczny na budynku Szkoły Podstawowej nr 11 w Rzeszowie.
RZESZÓW. W związku z dwoma inwestycjami, realizowanymi w rejonie mostu Narutowicza, w piątek (23.07) na moście oraz na ulicach: Wierzbowej i Naruszewicza wystąpią utrudnienia w ruchu.
RZESZÓW. Rozbudowa ul. Zygmunta I Starego na osiedlu Wilkowyja obejmie odcinek drogi o długości ponad 700 metrów, od skrzyżowania z ul. Królewską do skrzyżowania z ul. Olbrachta. Powstaną chodniki, ścieżka rowerowa i...
RZESZÓW. W dniach 6-7 sierpnia w okolicach Rzeszowa zapowiada się solidne rajdowe ściganie. W ciągu dwóch dni zawodów załogi, będą miały do pokonania 11 odcinków specjalnych.
RZESZÓW. Sąd aresztował na 3 miesiące 24-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego, który w miniony piątek zranił nożem adwokata, a następnie zaczepiał i atakował przechodniów w centrum Rzeszowa. Mężczyzna usłyszał 7 zarzutów.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz