Rzeszów - Piątek, 19.12.2025
Reklama

"Rzeszów to MY". Trwa nabór pomysłów na miejskie innowacje

Dodano: 07.06.2022 r.

Na zdj. Trzmielowisko w Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem - powstałe w ramach I edycji programu "Rzeszów to MY" / fot. Grzegorz Bukała UM Rzeszowa
Na zdj. Trzmielowisko w Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem - powstałe w ramach I edycji programu "Rzeszów to MY" / fot. Grzegorz Bukała UM Rzeszowa
RZESZÓW. Trwa nabór pomysłów do trzeciej edycji programu „Rzeszów to MY” na miejskie innowacje w obszarze poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa. Projekty można zgłaszać do 15 czerwca.

W ramach naboru poszukiwane są pomysły na mikro innowacje miejskie, które przyczynią się do poprawy jakości życia w mieście. Mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły dotyczące trzech obszarów: nowoczesnej i przyjaznej przestrzeni miejskiej, rozwiązań ułatwiających poruszanie się po mieście oraz zieleni w mieście.

Aby zgłosić pomysł wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie urbanlab.erzeszow.pl (zakładka: Tematy miejskie - Rzeszów to MY) i dostarczyć go drogą mailową na adres: urbanlab@erzeszow.pl lub osobiście do przestrzeni CIM - Urban Lab (ul 3 Maja 13, I piętro) do 1️5 czerwca 2022 roku.

Wybrane pomysły zostaną przetestowane w przestrzeni miasta, a te przynoszące realne zmiany, zostaną wdrożone.

W ramach I i II edycji programu w Rzeszowie powstały: budki dla jerzyków i domki dla jeży, społeczny ogród owocowo-warzywny zielonych przy Szkole Podstawowej nr 25, trzmielowisko na Bulwarach, ławka solarna Parku Jedności Polonii z Macierzą oraz mural ekologiczny na budynku Szkoły Podstawowej nr 11 w Rzeszowie.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

20 najchętniej czytanych artykułów na RESinet.pl w 2019 roku

RZESZÓW. Prezentujemy listę 20-stu najchętniej czytanych artykułów na naszym portalu w 2019 roku.

Rzeszów

Zaginął 22-letni Ukrainiec. Ostatnio mieszkał w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 26 grudnia nikomu nie udało się z nim skontaktować.

Rzeszów

Pierwsza rzeszowianka, urodzona w 2020 roku, przyszła na świat kwadrans po północy

RZESZÓW. Pierwszy rzeszowianka uroczona w 2020 r. przyszła na świat 1 stycznia o godz. 0:15.

Rzeszów

Dwie zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że od dnia 1 stycznia 2020 r. zmianie ulegają rozkłady jazdy autobusów linii nr 20 i 58.

Rzeszów

4 kwietnia startuje sezon żużlowy. Pierwsze spotkanie z Kolejarzem Opole [TERMINARZ]

RZESZÓW.  Już czwartego kwietnia na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej 69 mieszkańcy Rzeszowa ponownie usłyszą ryk silników.

Rzeszów

Komunikacja linii PKS na Sylwestra i w Nowy Rok

RZESZÓW. Osoby podróżujące autobusami PKS będą musieli przygotować się na kilka zmian.

Reklama