Rzeszów - Piątek, 27.02.2026
Reklama

Rzeszów w czerwonej strefie. Od soboty nowe obostrzenia

Dodano: 15.10.2020 r.

fot. RESinet.pl / KPRM
fot. RESinet.pl / KPRM
RZESZÓW. 11 miast wojewódzkich, w tym Rzeszów od soboty 17 października 2020 r. znajdzie się w strefie czerwonej.  Od tego dnia będą również obowiązywały nowe zasady w strefach żółtych i czerwonych. Co nas czeka?

Na Podkarpaciu strefą czerwoną objętych zostanie łącznie 16 powiatów, w tym dwa miasta. W strefie czerwonej znajdą się: powiat brzozowski, dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, przemyski, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, sanocki, strzyżowski, leski, Przemyśl oraz Rzeszów.

W związku z postępującą pandemią koronawirusa, od 17 października rząd wprowadza nowe zasady w strefach żółtych i czerwonych.  

Jakie ograniczenia w czerwonej strefie?

W placówkach handlowych liczba klientów zostanie ograniczona do 5 osób na jedną kasę.

Ograniczenia co do liczby osób dotyczą również transportu publicznego, gdzie zajętych będzie mogło być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc.
Reklama
Restauracje i punkty gastronomiczne będą czynne w godz. 6:00 - 21:00. Poza tymi godzinach lokale będą mogły świadczyć usługi na wynos. W lokalu będzie mógł być zajęty co drugi stolik.  

W uroczystościach religijnych będzie mogła uczestniczyć jedna osoba na 7 mkw, a w zgromadzeniach publicznych łącznie 10 osób.

Od 17 października zamknięte zostaną baseny, aquaparki i siłownie. Wydarzenia sportowe będą odbywały się przy pustych trybunach, natomiast w wydarzeniach kulturalnych będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 25 % publiczności.

Nauka w szkołach wyższych i średnich będzie odbywała się w trybie zdalnym. (z wyjątkiem zajęć praktycznych).

Od 19 października zacznie obowiązywać zakaz organizacji wesel, styp i imprez okolicznościowych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

16-letnia mieszkanka Rzeszowa potrącona na przejściu dla pieszych

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 16-letniej mieszkanki Rzeszowa na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Strażackiej. Poszkodowana z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Rzeszów

Biała Sobota w Podkarpackim Centrum Onkologii – bezpłatne badania dla kobiet i mężczyzn

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Onkologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie zachęca kobiety i mężczyzn do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych w ramach tzw. Białej Soboty.

Rzeszów

Zmiany w rozkładzie jazdy MPK. Od 1 marca nowa linia autobusowa

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianach w rozkładzie jazdy rzeszowskiej komunikacji miejskiej, jakie zaczną obowiązywać od 1 marca 2026 r. Linia nr 26 zyska dodatkowe kursy, pilotażowo na ulice miasta wyjedzie...

Rzeszów

Otwarto nowy żłobek w Rzeszowie. Przybyło 190 miejsc dla maluchów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. 25 lutego 2026 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowego żłobka na osiedlu Drabinianka w Rzeszowie. Dzięki nowej placówce przybyło kolejne 190 miejsc dla najmłodszych mieszkańców miasta.

Rzeszów

Ulice Ropczycka i Tarnowska w Rzeszowie zostaną połączone

RZESZÓW. „Połączymy ulice Ropczycką i Tarnowską. Będzie to duże ułatwienie dla mieszkańców osiedli Baranówka i Miłocin” – poinformował w mediach społecznościowych prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Rzeszów

Sportowa inwestycja za ponad 2 mln zł przy VIII LO w Rzeszowie [wizualizacje]

RZESZÓW. Nowoczesne boiska, bieżnia lekkoatletyczna, skocznia do skoku w dal - m.in. w takie elementy wyposażony zostanie nowy obiekt sportowy, który powstanie przy VIII Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. Wartość inwestycji przekracza 2...

Rzeszów

S19 Rzeszów Południe – Babica z potężnym dofinansowaniem unijnym

RZESZÓW. Budowa drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica otrzymała unijne wsparcie finansowe z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS).

Rzeszów

Czołowe zderzenie w Nowym Borku. 3 osoby w szpitalu, lądował śmigłowiec LPR

RZESZÓW. Funkcjonariusze rzeszowskiej drogówki wyjaśniają okoliczności porannego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Nowy Borek w gminie Błażowa. W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby.

Reklama