Rzeszów - Wtorek, 17.02.2026
Reklama

Rzeszów walczy ze śniegiem. Najnowszy raport z akcji „Zima”

Dodano: 16.02.2026 r. / Redakcja

fot. archiwum MZD w Rzeszowie
fot. archiwum MZD w Rzeszowie

RZESZÓW. Intensywne opady śniegu, które rozpoczęły się w nocy z 13 na 14 lutego, postawiły w gotowości miejskie służby w Rzeszowie. Ratusz przekazał raport z dzisiejszych działań.

Już pół godziny po północy na ulice wyjechały pierwsze pojazdy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Drogi były na bieżąco odśnieżane i posypywane, aby zapewnić bezpieczeństwo kierowcom.

Od godz. 5.30 rozpoczęło się także ręczne odśnieżanie chodników, alejek oraz zatok autobusowych. W tej części działań uczestniczy 90 pracowników.

- Łącznie na drogi i chodniki wyjechało 36 pojazdów. Zużyto 152 tony soli, 11 ton chlorku oraz 60 ton piasku – przekazała Beata Sander z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Miasto zapewnia, że sytuacja jest stale monitorowana, a zakres dalszych działań będzie dostosowywany do warunków pogodowych i potrzeb mieszkańców.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wirtualny spacer po Rzeszowie bezpłatnie z okazji Święta Paniagi

RZESZÓW. Z okazji Święta Paniagi, dzięki aplikacji City Talks będzie można bezpłatnie odbyć wirtualne spacery po Rzeszowie.

Rzeszów

Przystanek Rzeszów Zachodni od czerwca dostępny dla pasażerów

RZESZÓW. Zakończył się montaż trzech kolejowych mostów nad Aleją Wyzwolenia. W czerwcu podróżni skorzystają z nowego przystanku Rzeszów Zachodni.

Rzeszów

W święta poczekalnia na Dworcu Lokalnym czynna krócej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że okresie świątecznym, tj, w dniach 20.04 – 22.04.19 r. poczekalnia na Dworcu Lokalnym przy ul. Towarnickiego będzie czynna wyłącznie w godz. 06:00 –...

Rzeszów

Międzynarodowy sukces studentów Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Studenci Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej odnieśli kolejny światowy sukces. Tym razem przywieźli pięć srebrnych medali z zawodów w USA.

Rzeszów

Czy w Rzeszowie powstanie PRZESTRZEŃ Kwadratowa dla mieszkańców? Trwa głosowanie

Fundacja Rzeszowska mobilizuje Rzeszowian do głosowania na kwadratową PRZESTRZEŃ, która w wakacje mogłaby pojawić się w naszym mieście.

Rzeszów

Pokaz nowoczesnych technologii na Politechnice Rzeszowskiej. Będą m.in. warsztaty, symulatory i e-hulajnogi

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się 16 kwietnia od godz. 11:00 do godz. 17:00.

Rzeszów

Świąteczne kursy autobusów i dodatkowy przystanek dla linii nr 2 i 47

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie podał informacje o kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej w okresie okołoświątecznym.

Reklama