Rzeszów - Poniedziałek, 24.11.2025
Reklama

Rzeszów wprowadza możliwość rezerwacji obiektu sportowego online

Dodano: 10.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa mogą już korzystać z nowego systemu e-rezerwacji miejskich obiektów sportowych, dostępnego na portalu sportowyrzeszow.pl. Platforma umożliwia szybkie i wygodne rezerwowanie hal, boisk, stadionów czy basenów przez całą dobę, bez konieczności kontaktu telefonicznego z poszczególnymi administratorami obiektów.

Jak podkreślił Marcin Deręgowski, zastępca prezydenta Rzeszowa, system ułatwia mieszkańcom proces wynajmu miejskich obiektów. Wcześniej zainteresowani musieli kontaktować się z kilkoma instytucjami, by sprawdzić dostępność terminów i dopełnić formalności. Obecnie wszystkie informacje, w tym kalendarz rezerwacji i dostępne dyscypliny sportowe, znajdują się w jednym miejscu. Rezerwacji można dokonać online poprzez formularz i system mikropłatności.

Obecnie w systemie dostępnych jest około 40 obiektów sportowych, a kolejne będą sukcesywnie dołączane. Projekt realizowany jest w ramach działań miasta na rzecz cyfryzacji usług i zwiększenia dostępności infrastruktury sportowej.

Prezentacja portalu sportowyrzeszow.pl i systemu e-rezerwacje odbyła się w czwartek w hali sportowej w rzeszowskim I Liceum Ogólnokształcącym, oddanej do użytku we wrześniu 2024 r. To jedna z najnowszych hal w mieście. Dyrektor szkoły, Piotr Wanat, poinformował, że obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem – wynajmowany jest również w weekendy, a wpływy przeznaczane są na potrzeby placówki.

W konferencji inaugurującej wdrożenie systemu uczestniczyli również Jarosław Gutowski, dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji UM Rzeszowa, oraz Adrian Rudawski, dyrektor Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Reklama

Jak zarezerwować obiekt sportowy?

Na portalu sportowyrzeszow.pl dostępna jest zakładka „E-rezerwacje”. To tu mieszkańcy, szkoły, kluby sportowe i wszyscy aktywni rzeszowianie mogą szybko i łatwo znaleźć i zarezerwować online dowolny obiekt — halę, boisko, stadion czy basen — w kilka minut, bez wychodzenia z domu. Poniżej filmik instruktażowy, który w prosty sposób pokazuje jak przejść przez proces rezerwacji.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

19 listopada budynek PUW w Rzeszowie i inne obiekty zaświecą się na czerwono

RZESZÓW. W środę, 19 listopada 2015 r. - w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci - odbędzie się finał ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”. W tym dniu kilka rzeszowskich obiektów zaświeci się...

Rzeszów

Blisko 100 wystawców, regionalne produkty… Podkarpacki Bazarek już w tę sobotę

RZESZÓW. Regionalne chleby i wędliny, aromatyczne sery, miody, świeże owoce i warzywa, pyszne wypieki oraz ekologiczne przetwory – takie specjały czekają na gości Podkarpackiego Bazarku.

Rzeszów

Na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła”

RZESZÓW. W poniedziałek, 17 listopada na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła” z gorącymi posiłkami dla potrzebujących. Będzie kursował do marca 2026 r. Jest to wspólna inicjatywa Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej...

Rzeszów

„Słodka ciężarówka” przyjedzie do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy piątek, 21 listopada do stolicy Podkarpacia przyjedzie niezwykła ciężarowa pełna atrakcji dla małych i dużych miłośników słodyczy marki Wawel. Pojazd zaparkuje przy ulicy Strażackiej 10.

Rzeszów

Policja ustaliła tożsamość kobiety, której ciało wyłowiono ze Żwirowni

RZESZÓW. Kobieta, której ciało wyłowiono w sobotę ze Żwirowni, to 50-letnia mieszkanka Rzeszowa. Decyzją prokuratora, zwłoki zabezpieczono do badań sekcyjnych.

Rzeszów

Policyjny dron „łapał” kierowców na rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania z wykorzystaniem drona pn. "Czerwone Światło - STOP". Ich celem celem było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się sygnalizacji świetlnej.

Rzeszów

Premiera teledysku, który powstał na dachu Olszynki Park

RZESZÓW. W piątek, 14 listopada 2025 r. odbędzie się premiera teledysku do jednego z utworów Antonio Vivaldiego w wykonaniu Magdaleny Kobrzyńskiej, nagranego na dachu Olszynki Park.

Rzeszów

Rzeszowski policjant mistrzem Polski w brazylijskim Jiu-jitsu

RZESZÓW. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii Master 2 w najbardziej prestiżowych zawodach brazylijskiego Jiu-jitsu w kraju.

Reklama