Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

Rzeszów wprowadza możliwość rezerwacji obiektu sportowego online

Dodano: 10.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa mogą już korzystać z nowego systemu e-rezerwacji miejskich obiektów sportowych, dostępnego na portalu sportowyrzeszow.pl. Platforma umożliwia szybkie i wygodne rezerwowanie hal, boisk, stadionów czy basenów przez całą dobę, bez konieczności kontaktu telefonicznego z poszczególnymi administratorami obiektów.

Jak podkreślił Marcin Deręgowski, zastępca prezydenta Rzeszowa, system ułatwia mieszkańcom proces wynajmu miejskich obiektów. Wcześniej zainteresowani musieli kontaktować się z kilkoma instytucjami, by sprawdzić dostępność terminów i dopełnić formalności. Obecnie wszystkie informacje, w tym kalendarz rezerwacji i dostępne dyscypliny sportowe, znajdują się w jednym miejscu. Rezerwacji można dokonać online poprzez formularz i system mikropłatności.

Obecnie w systemie dostępnych jest około 40 obiektów sportowych, a kolejne będą sukcesywnie dołączane. Projekt realizowany jest w ramach działań miasta na rzecz cyfryzacji usług i zwiększenia dostępności infrastruktury sportowej.

Prezentacja portalu sportowyrzeszow.pl i systemu e-rezerwacje odbyła się w czwartek w hali sportowej w rzeszowskim I Liceum Ogólnokształcącym, oddanej do użytku we wrześniu 2024 r. To jedna z najnowszych hal w mieście. Dyrektor szkoły, Piotr Wanat, poinformował, że obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem – wynajmowany jest również w weekendy, a wpływy przeznaczane są na potrzeby placówki.

W konferencji inaugurującej wdrożenie systemu uczestniczyli również Jarosław Gutowski, dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji UM Rzeszowa, oraz Adrian Rudawski, dyrektor Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Reklama

Jak zarezerwować obiekt sportowy?

Na portalu sportowyrzeszow.pl dostępna jest zakładka „E-rezerwacje”. To tu mieszkańcy, szkoły, kluby sportowe i wszyscy aktywni rzeszowianie mogą szybko i łatwo znaleźć i zarezerwować online dowolny obiekt — halę, boisko, stadion czy basen — w kilka minut, bez wychodzenia z domu. Poniżej filmik instruktażowy, który w prosty sposób pokazuje jak przejść przez proces rezerwacji.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto szykuje się do rozbudowy szkoły na os. Matysówka

RZESZÓW. Ruszył przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego na os. Matysówka.

Rzeszów

Wraca temat parkingu dla samochodów przewożących niebezpieczne odpady

RZESZÓW. Urząd Marszałkowski kieruje do ratusza pismo o wydanie opinii nt. umieszczenia parkingu dla samochodów przewożących odpady niebezpieczne na terenie MPGK.

Rzeszów

Jak spędzić ferie na sportowo w Rzeszowie?

RZESZÓW. 13 stycznia ruszają „Ferie na sportowo", zorganizowane przez Zespół Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Kursy komunikacji miejskiej podczas Święta Trzech Króli

RZESZÓW. Dnia 6 stycznia br. (poniedziałek) autobusy kursować będą według świątecznego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Sprawcy oszust internetowych z zarzutami. Wyłudzali pieniądze w zamian za dokumenty, których nie dostarczali

RZESZÓW. Pokrzywdzeni dokonywali wpłat ustalonych sum pieniężnych na podane przez sprawców numery kont bankowych. Podejrzani wielokrotnie żądali dodatkowych wpłat.

Rzeszów

Orszak Trzech Króli 2020. Tegoroczną nowością będzie śpiewany scenariusz

RZESZÓW. Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli będą słowa kolędy: „Cuda, cuda ogłaszają”. 

Rzeszów

20 najchętniej czytanych artykułów na RESinet.pl w 2019 roku

RZESZÓW. Prezentujemy listę 20-stu najchętniej czytanych artykułów na naszym portalu w 2019 roku.

Reklama