Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

Rzeszów wprowadza możliwość rezerwacji obiektu sportowego online

Dodano: 10.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa mogą już korzystać z nowego systemu e-rezerwacji miejskich obiektów sportowych, dostępnego na portalu sportowyrzeszow.pl. Platforma umożliwia szybkie i wygodne rezerwowanie hal, boisk, stadionów czy basenów przez całą dobę, bez konieczności kontaktu telefonicznego z poszczególnymi administratorami obiektów.

Jak podkreślił Marcin Deręgowski, zastępca prezydenta Rzeszowa, system ułatwia mieszkańcom proces wynajmu miejskich obiektów. Wcześniej zainteresowani musieli kontaktować się z kilkoma instytucjami, by sprawdzić dostępność terminów i dopełnić formalności. Obecnie wszystkie informacje, w tym kalendarz rezerwacji i dostępne dyscypliny sportowe, znajdują się w jednym miejscu. Rezerwacji można dokonać online poprzez formularz i system mikropłatności.

Obecnie w systemie dostępnych jest około 40 obiektów sportowych, a kolejne będą sukcesywnie dołączane. Projekt realizowany jest w ramach działań miasta na rzecz cyfryzacji usług i zwiększenia dostępności infrastruktury sportowej.

Prezentacja portalu sportowyrzeszow.pl i systemu e-rezerwacje odbyła się w czwartek w hali sportowej w rzeszowskim I Liceum Ogólnokształcącym, oddanej do użytku we wrześniu 2024 r. To jedna z najnowszych hal w mieście. Dyrektor szkoły, Piotr Wanat, poinformował, że obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem – wynajmowany jest również w weekendy, a wpływy przeznaczane są na potrzeby placówki.

W konferencji inaugurującej wdrożenie systemu uczestniczyli również Jarosław Gutowski, dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji UM Rzeszowa, oraz Adrian Rudawski, dyrektor Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Reklama

Jak zarezerwować obiekt sportowy?

Na portalu sportowyrzeszow.pl dostępna jest zakładka „E-rezerwacje”. To tu mieszkańcy, szkoły, kluby sportowe i wszyscy aktywni rzeszowianie mogą szybko i łatwo znaleźć i zarezerwować online dowolny obiekt — halę, boisko, stadion czy basen — w kilka minut, bez wychodzenia z domu. Poniżej filmik instruktażowy, który w prosty sposób pokazuje jak przejść przez proces rezerwacji.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

MPWiK nie wyklucza budowy elektrowni wiatrowej i wodnej

RZESZÓW. „Planujemy wdrożenie projektu budowy elektrowni wodnej na odpływie oczyszczonych ścieków do Wisłoka i rozważamy możliwość wybudowania elektrowni wiatrowej".

Rzeszów

Podpisano porozumienie obejmujące m.in. budowę mostu łączącego Rzeszów z Boguchwałą

RZESZÓW. Miasto Rzeszów, gmina Lubenia, Boguchwała oraz starostwo powiatowe podpisało porozumienie w sprawie ok. 100 mln inwestycji. 

Rzeszów

Za nami I Kobiecy Kongres w Jasionce. Hasłem wydarzenia: „Baby są jakieś inne” [FOTO]

RZESZÓW. Ponad 300 kobiet w sobotę przyjechało do Jasionki do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena.

Rzeszów

Turyści coraz częściej odwiedzają Podkarpacie. Nie inaczej jest w Rzeszowie

RZESZÓW, PODKARPACIE. Od stycznia do września 2019 roku z 652 turystycznych obiektów noclegowych na Podkarpaciu skorzystało 1012,4 tys. turystów, w tym 111,6 tys. z zagranicy.

Rzeszów

Świąteczna choinka zdobi rzeszowski Rynek. Rozpoczęto montaż iluminacji

RZESZÓW. W tym roku na iluminacje świąteczne miasto przeznaczyło prawie 1,3 mln zł.

Rzeszów

Do końca tego roku w Rzeszowie pojawi się wypożyczalnia samochodów elektrycznych

RZESZÓW. „Taka usługa w mieście Rzeszów może obejmować 100-200 samochodów” – wyjaśnia szef 4Mobility.

Rzeszów

Władze miasta kontynuują „walkę” z PGE Energia Ciepła. Szykuje się wizyta w Warszawie

RZESZÓW. Dzisiaj o godz. 12.00 zaplanowano spotkanie w Warszawie pomiędzy prezydentem Rzeszowa a Wojciechem Dąbrowskim,

Rzeszów

Z terenu Olszynek zniknie bar i park linowy. Mieszkańcy skarżyli się na hałas

RZESZÓW. Władze miasta reagują na skargi mieszkańców ul. Szopena i likwidują jeden z barów na Olszynkach.

Reklama