Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Rzeszowscy policjanci eskortowali samochód z rodzącą kobietą

Dodano: 01.03.2023 r.

fot. Archiwum KMP Rzeszów
fot. Archiwum KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci rzeszowskiej drogówki pilotowali do szpitala samochód z kobietą w zaawansowanej ciąży. Dzięki pomocy funkcjonariuszy, ciężarna na czas trafiła pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 9:00. Poruszający się ulicą Dąbrowskiego patrol policji zauważył jadącą z naprzeciwka toyotę, która na widok radiowozu wyraźnie zwolniła. Jej kierowca nerwowo wymachiwał rękami w kierunku mundurowych. Policjanci natychmiast zawrócili.

Okazało się, że w toyocie znajduje się kobieta w zaawansowanej ciąży. Kierowca twierdził, że ciężarna bardzo źle się czuje i właśnie zaczęła rodzić. W obawie o życie kobiety i jej dziecka, poprosił  policjantów o eskortę do szpitala. Funkcjonariusze przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych zapewnili bezpieczny dojazd toyoty do jednego z rzeszowskich szpitali.

Dzięki szybkiej reakcji mundurowych, kobieta otrzymała na czas pomoc medyczną. Dziecko przyszło na świat godzinę później.
 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ceny za odbiór śmieci wzrosną od 1 marca. Radni przyjęli uchwałę

RZESZÓW. Wyższe ceny za odbiór odpadów zaczną obowiązywać od 1 marca. 

Rzeszów

Siatkarze z Rzeszowa zdobywają trzy punkty w Olsztynie

RZESZÓW. MVP spotkania został Zbigniew Bartman.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Przetarg ruszy w styczniu?

RZESZÓW. Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego i przebudowa dworca PKP ma się zakończyć do 2023 roku.

Rzeszów

Klasztor oo. Dominikanów wprowadził możliwość składania datków drogą bezgotówkową

RZESZÓW. „Jeżeli ktoś chciałby w taki sposób złożyć ofiarę, to może skorzystać z terminalu płatniczego” – mówi przeor klasztoru.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska otworzyła nowy obiekt

RZESZÓW. Nowa pracownia Centrum Fizjoterapii i Sportu mieści się w budynku "J", przy ulicy Podkarpackiej 1.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów powalczy o punkty z drużyną z Olsztyna

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów, w środę o godz. 17.30 zagrają na wyjeździe z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

Rzeszów

Rzeszów na podium w walce o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”

RZESZÓW. Konkurs wygrała Bielsko-Biała, i to ona uzyskała tytuł „Świetlnej Stolicy Polski".

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Innowacji stworzyło sieć laboratoriów badawczych

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Innowacji stworzyło Podkarpacką Sieć Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących.

Reklama