Reklama

Aktualności / Rzeszów

Rzeszowscy policjanci kontynuują akcję „przejezdne skrzyżowania”

Dodano: 04.12.2019 r.

Rzeszowscy policjanci kontynuują akcję „przejezdne skrzyżowania” - Aktualności Rzeszów

fot. KMP Rzeszów

RZESZÓW. W ubiegły piątek policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej w Rzeszowie, ponowili działania prewencyjne „przejezdne skrzyżowania”. Podobnie jak w październiku, ich celem będzie wyeliminowanie utrudnień w ruchu i poprawienie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych. Działania będą kontynuowane w kolejne piątki grudnia.

Celem działań jest próba wyeliminowania zjawiska ograniczania przejezdności na skrzyżowaniach przez kierowców wjeżdżających na nie bez możliwości kontynuowania jazdy. Jak pokazały poprzednie działania to najczęściej popełniane wykroczenie w obrębie skrzyżowań, które przy dużym natężeniu ruchu dodatkowo potęguje utrudnienia.

Wykroczenie to zagrożone jest mandatem w wysokości 300 zł i 2 punktami karnymi. Ponadto policjanci będą zwracać uwagę na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego popełniane w rejonie skrzyżowań takie jak: niestosowanie się do sygnałów świetlnych, przypadki niestosowania się do znaków drogowych wskazujących kierunek jazdy z odpowiedniego pasa ruchu, nieprawidłowe parkowanie w rejonie skrzyżowań, w szczególności utrudniające widoczność pieszym.

Policjanci będą zwracać uwagę i wskazywać kierującym inne popełniane przez nich błędy wpływające na przepustowości skrzyżowań. To przede wszystkim brak płynności przy opuszczaniu i przejeżdżaniu skrzyżowań, pozostawianie zbyt dużych odległości pomiędzy pojazdami. Ponadto podczas kontroli policjanci każdorazowo sprawdzać będą trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty.

W ubiegły piątek policjanci ujawnili 10 wykroczeń, w 7 przypadkach, było to wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy, w 3 kolejnych nie zastosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Niemal 270 razy korygowali błędy kierowców.

Dziania rozpoczęte w ubiegły piątek, będą kontynuowane 6 i 20 grudnia. Policyjne patrole spotkać będzie można na wybranych skrzyżowaniach w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego, w godzinach od 6.30-8.30 i od 14.30-16.30.
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Modernizacja pompowni wody przy ul. Armii Krajowej w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Modernizacja pompowni wody przy ul. Armii Krajowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Ze względu na kiepski stan systemu rur w pompowni wody przy ulicy Armii Krajowej w Rzeszowie, konieczna jest ich wymiana. Dz...

Rzeszów najbardziej zielonym miastem wojewódzkim - Aktualności Rzeszów

Rzeszów najbardziej zielonym miastem wojewódzkim

RZESZÓW. Rzeszów ma najwięcej terenów zielonych spośród miast wojewódzkich – wynika z danych Urzędu...

26 lutego w Rzeszowie rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa - Aktualności Rzeszów

26 lutego w Rzeszowie rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

RZESZÓW. Od 1 lutego w województwie podkarpackim trwa kwalifikacja wojskowa. Obowiązek dotyczy 15 tys. osób. W Rzeszowi...

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej - Aktualności Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2024 r. rozpoczyna się nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opa...

Połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg - Aktualności Rzeszów

Połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg

RZESZÓW. 1,4 kilometra ma mieć nowa droga, który połączy ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg na re...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Reklama
Partnerzy: