Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Rzeszowscy policjanci mają nowe, specjalistyczne radiowozy

Dodano: 23.08.2021 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Podkarpacka Policja odebrała cztery specjalistyczne radiowozy. Dwa z nich trafiły komendy miejskiej w Rzeszowie. Samochody będą wykorzystywane przez policjantów drogówki, obsługujących zdarzenia drogowe.

W piątek policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie odebrali dwa nowe radiowozy. To tzw. Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego (APRG) zakupione przez Komendę Główną Policji. Podkarpacka Policja otrzymał łącznie cztery takie pojazdy. Pozostałe dwa trafiły do komend miejskich w Krośnie i Tarnobrzegu.

Nowe radiowozy to Volkswageny Craftery z silnikiem 2.0 TDI biturbo, o mocy 177 KM. Wyposażone są w sprzęt niezbędny do pracy przy wypadkach drogowych czy kolizjach, w tym m. in. w komputer, drukarkę, agregat prądotwórczy, maszt świetlny, znak wyświetlacz „UWAGA WYPADEK”, zestaw znaków drogowych, lampy i dyski świetlne, pachołki drogowe, drogomierz, parawan, aparat fotograficzny.
Reklama
Koszt jednego takiego radiowozu to około 460 tys. złotych. Zakup pojazdów został dofinansowany przez UE ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 - przedsięwzięcie „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

Nowe radiozowy wykorzystywać będą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rzeszowskiej komendy z grupy Obsługi Zdarzeń Drogowych.

fot. KMP Rzeszów
 

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kot w rurze ciepłowniczej. Trwa akcja ratunkowa

RZESZÓW. Od ponad tygodnia trwają działania mające na celu uwolnić kota, który utknął w rurze przy ul. Ciepłowniczej. Wiadomo już, gdzie dokładnie się znajduje.

Rzeszów

Kwesta na rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie i Caritas Diecezji Rzeszowskiej przeprowadzą kwestę na rzeszowskich i okolicznych nekropoliach.

Rzeszów

Akcja szczepień przy cmentarzu Wilkowyja

RZESZÓW. W najbliższy weekend przy cmentarzu Wilkowyja odbędzie się akcja szczepień przeciwko koronawirusowi.

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu przy rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Od 29 października do 2 listopada, w ramach policyjnej akcji "Znicz 2021", na drogach pojawi się więcej policjantów. 

Rzeszów

Rzeszów będzie miał ponad 800 nowych drzew

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku Zarząd Zieleni Miejskiej posadzi na terenie Rzeszowa ponad 800 drzew. Miejsca mają wybrać mieszkańcy. Odbędzie się też Rzeszowskie Forum Zieleni.

Rzeszów

Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

RZESZÓW. W wyniku interwencji rzeszowskich policjantów przed dokonaniem samobójstwa uratowany został młody mężczyzna.

Rzeszów

W grudniu otwarcie ŚDS "Niezapominajka". To pierwszy taki ośrodek w Rzeszowie

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta uchwalono powołanie Środowiskowego Domu Samopomocy „Niezapominajka”.

Rzeszów

Zbliża się szósta edycja Kongresu 590

​RZESZÓW. Szósta edycja Kongresu 590 zagości na Podkarpaciu. W planach wręczenie Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP oraz debaty eksperckie.

Reklama