Rzeszów - Piątek, 23.01.2026
Reklama

Rzeszowscy policjanci otrzymali nowe radiowozy

Dodano: 19.01.2026 r. / Redakcja

Nowe pojazdy dla rzeszowskiej Policji / fot. KMP w Rzeszowie
Nowe pojazdy dla rzeszowskiej Policji / fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Trzy Toyoty Corolle Cross typu SUV zasiliły tabor rzeszowskiej Policji. Pojazdy wyróżniają się na tle pozostałych nowym oznakowaniem. Już w tym tygodniu wyjadą na drogi Rzeszowa i powiatu.

Radiowozy wyposażone są w nowoczesne rozwiązania oraz zaawansowane systemy wspomagające pracę policjantów, co pozwoli na sprawniejszą i skuteczniejszą reakcję w sytuacjach zagrożenia. - Dzięki temu policjanci będą mogli jeszcze efektywniej reagować na niebezpieczne zachowania oraz przeciwdziałać wykroczeniom i przestępstwom, w tym zagrażającym bezpieczeństwu w ruchu drogowym – informuje KMP w Rzeszowie.

Nowoczesne pojazdy posiadają bardzo dobre parametry techniczne. Wyposażone są w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom bezpieczeństwo takich jak m.in. kontrola trakcji, system ABS, poduszki bezpieczeństwa.

Pieniądze na zakup nowych radiowozów pochodzą ze środków budżetowym oraz z Programu modernizacji Policji.

Reklama

Nowe radiowozy dla podkarpackiej Policji

Nowe radiowozy dla rzeszowskich policjantów to tylko część nowoczesnych pojazdów jakie zasiliły tabor podkarpackiej Policji. Na Podkarpacie trafiło łącznie 28 nowych samochodów. Oprócz wspomnianych wcześniej aut marki Toyota Corolla Cross (łącznie 10 pojazdów), są to również Opel Combo (10 pojazdów) oraz Toyota RAV4 (6 pojazdów).

Koszt zakupu wszystkich samochodów wyniósł blisko 6,3 mln zł. Będą wykorzystywane w codziennej służbie przez funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz prewencji w komendach miejskich i powiatowych.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kongres 590. List intencyjny ws. drugiej linii technologicznej w rzeszowskiej spalarni śmieci

RZESZÓW. Planowany projekt zwiększy wydajność rzeszowskiej spalarni ze 100 tys. do 180 tys. ton rocznie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie najnowocześniejsza w Europie baza obsługi technicznej samolotów

RZESZÓW. Od 2022 roku w bazie będą serwisowane samoloty wąsko i szerokokadłubowe z całego świata.

Rzeszów

Muzeum Dobranocek z szansą na ogólnopolską nagrodę

RZESZÓW. Na Muzeum Dobranocek możemy głosować do 10 października.

Rzeszów

„Nóż komandosa” dla policjanta z Rzeszowa

RZESZÓW. W zawodach, które odbyły się 5 października br. wzięło udział kilkuset mundurowych z różnych formacji z całego kraju oraz z zagranicy.

Rzeszów

Jesienna obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Miasto opublikowało harmonogram jesiennej obwoźnej zbiórki odpadów niebezpiecznych z gospodarstw domowych organizowanej wspólnie z MPGK-Rzeszów Sp. Z o.o.  

Rzeszów

W 24 godziny stworzą prototyp gry. W październiku kolejna edycja Game Jam Rzeszów

Już za niespełna miesiąc programiści, młodzi twórcy gier, informatycy, graficy i ludzie związani z branżą, będą mieli okazję zmierzyć swoje siły podczas kolejnej edycji Game Jam Rzeszów 2019.

Rzeszów

Kongres 590. Poruszono temat PKA i nowego ośrodka badawczo-rozwojowego

RZESZÓW. Jak zapowiedziano podczas Kongresu 590 linia kolejowa do Jasionki zostanie zmodernizowana do prędkości 120 km/h. 

Reklama