Rzeszów - Wtorek, 31.03.2026
Reklama

Rzeszowscy radni już niebawem dostaną tablety. Najpierw jednak przejdą szkolenie

Dodano: 17.01.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 36 tys. zł - taką kwotę wydał ratusz na tablety dla radnych miasta. Znajdą się na nich m.in. informacje o zbliżających się sesjach, a także dokumenty, które dotychczas były dostarczane „do rąk własnych”. Jest szansa, że urządzenia zostaną oddane do użytku już przy następnej sesji Rady Miasta.

„Tablety zostały już zakupione. W tej chwili trwa testowanie oprogramowania. W najbliższym czasie zostaną one wręczone radnym” – informowała w październiku Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

„Najbliższy czas” od informacji o zakupie minął. Nie mniej jednak, przedłużająca się kwestia wręczenia radnym tabletów wynikała m.in. z wystosowanych uwag, których autorem był Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.

„Dostałem projekt umowy, porozumienia, w której znajdują się zasady korzystania z tego sprzętu. Poprzednią wersje zakwestionowałem, wysuwając pewne uwagi, które w dużej części zostały naniesione. Teraz już nie mam zastrzeżeń” – tłumaczył przewodniczący.
Reklama
Tablet otrzyma każdy z 27 członków Rady Miasta. Zanim jednak radni zaczną z nich korzystać, niezbędne będzie szkolenie, które pozwoli im zaznajomić się z obsługą wbudowanego do nich systemu funkcjonowania: „Przede wszystkim musi być jakieś szkolenie jak tego używać” – dodaje Andrzej Dec.

Zakup urządzeń wiąże się w głównej mierze z oszczędnością papieru. Wiele pism, raportów na kilkadziesiąt stron i projektów uchwał dotychczas trafiało w formie fizycznej w ręce radnych. Taki stan rzeczy może zmienić się już od najbliższej sesji Rady Miasta, którą zaplanowano na 28 stycznia. Miasto za tablety zapłaciło ok. 36 tys. zł

„Wyobrażam sobie, że tam będzie cała komunikacja z radnymi: informacje o sesji, projektach uchwał, posiedzeniach komisji oraz dostęp do podstawowych aktów prawnych i archiwum. Myślę, że do najbliższej sesji tablety powinny zostać wręczone radnym” – mówi przewodniczący Dec.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mieszkańcy Rzeszowa chętnie wrzucają nakrętki do metalowych serc

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia postawiono już cztery metalowe pojemniki w kształcie serca, do których mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki, wspierając w ten sposób osoby potrzebujące.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W nocy z 24 na 25 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Zegarki przestawiamy z godz. 3:00 na godz. 2:00. W związku z tym nastąpią zmiany w kursowaniu linii...

Rzeszów

Wszystkich Świętych 2020. Jak pojadą autobusy w Rzeszowie?

RZESZÓW. W okresie Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Jak co roku ZTM uruchomi dodatkowe linie specjalne, które ułatwią dojazd do cmentarzy. Większość autobusów specjalnych będzie kursowała co 10 min.

Rzeszów

FOTO. Strajk rolników w Rzeszowie. Utrudnienia na obwodnicy

RZESZÓW. Od rana traktory wjeżdżają do Rzeszowa. O godz. 11:00 protestujący rolnicy zgromadzą się przed Urzędem Wojewódzkim.

Rzeszów

Odwołana wystawa fotografii Chrisa Niedenthala odbędzie się w innym miejscu

RZESZÓW. Dyrekcja rzeszowskiego „plastyka” odwołała wystawę fotografii Chrisa Niedenthala. Organizatorzy znaleźli nowe miejsce.

Rzeszów

MKS zawiesza część kursów

RZESZÓW. W związku z wprowadzeniem od 16 października br. nauki zdalnej w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych, autobusy MKS będą kursować z ograniczeniami.

Rzeszów

WSPiA zainaugurowała nowy rok akademicki

RZESZÓW. Bez udziału zaproszonych gości, studentów i pracowników – tak wyglądała w tym inauguracja 26. roku akademickiego w najstarszej niepublicznej uczelni na Podkarpaciu.

Rzeszów

Zbiórka niebezpiecznych odpadów w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 19 do 23 października 2020 r. na terenie miasta odbędzie się zbiórka odpadów niebezpiecznych.

Reklama