Rzeszów - Środa, 11.06.2025
Reklama

Rzeszowscy strażnicy miejscy uratowali życie bezdomnemu mężczyźnie

Dodano:

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W wigilię strażnicy miejscy znaleźli bezdomnego, który spędził noc w pergoli śmietnikowej. Mężczyzna trafił do szpitala. Interwencja strażników prawdopodobnie uratowała mu życie.

Straż Miejska w Rzeszowie rozpoczęła zimowe patrole miejsc, w których najczęściej przebywają osoby bezdomne. Podczas patrolu, który miał miejsce 24 grudnia, strażnicy natrafili na bezdomnego mężczyznę przebywającego w pergoli śmietnikowej na ul. Warszawskiej. Pomoc przyszła w ostatniej chwili – mężczyzna był skrajnie wychłodzony.

- Mężczyzna był już bardzo słaby i wyziębiony. Nie mógł ustać na nogach, nie miał w nich czucia. Na miejsce wezwaliśmy pogotowie ratunkowe. Temu człowiekowi udało się pomóc w ostatniej chwili – mówi Marek Kruk, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Rzeszowie.
Strażnicy zwracają uwagę, że w takich przypadkach potrzebna jest pomoc ze strony mieszkańców miasta. – Prosimy o informacje na temat osób bezdomnych, które przebywają na zewnątrz i mogą potrzebować pomocy. Na każdy taki sygnał reagujemy. Pozostawienie człowieka bez opieki na tak silnym mrozie może być śmiertelnie groźne – mówi Marek Kruk.  
Reklama
Od kilku dni strażnicy prowadzą dodatkowe patrole miejsc, w których najczęściej gromadzą się osoby bezdomne. To m.in. tereny ogródków działkowych, pergole, okolice mostów i wiaduktów oraz pustostany. Przez święta patrol straży miejskiej rozwoził im ciepłe posiłki i herbatę.

-  Osobom potrzebującym schronienia oferujemy miejsca w schronisku im. św. brata Alberta oraz w Racławówce, gdzie na nocleg mogą liczyć bezdomne kobiety. Rozwozimy także kołdry i odzież. Wspomaga nas m.in. stowarzyszenie Zupełne Dobro – mówi Marek Kruk.

Strażnicy apelują, aby informacje na temat osób bezdomnych i potrzebujących pomocy przekazywać im dzwoniąc pod numer 986 lub 112.

- Bardzo proszę, aby nie przechodzić obojętnie obok człowieka śpiącego na przystanku autobusowym, czy na ławce w parku. Należy do nas dzwonić, każdy taki telefon może uratować życie bezdomnemu. Będziemy jeździć we wskazane miejsca i oferować pomoc – mówi Marek Kruk.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto zachęca do udziału w loterii meldunkowej. Do wygrania cenne nagrody

RZESZÓW. Ruszyła loteria meldunkowa „Rzeszów to My”. W puli nagród o łącznej wartości ponad 105 tys. zł są m.in. laptopy i hulajnogi elektryczne. Nagroda główna to samochód marki Hyundai i20.

Rzeszów

Specjalna linia autobusowa dowiezie pasażerów na Lotniczy Piątek w Jasionce

RZESZÓW. W piątek, 8 października 2021 r. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalną linię „OKL”, która dowiezie pasażerów na wydarzenie pn. Lotniczy Piątek. Przejazdy będą bezpłatne.

Rzeszów

Rzeszowska przychodnia ma nowoczesny rezonans. Jedyny taki w Polsce

RZESZÓW. Pracownia Rezonansu Magnetycznego ZOZ Nr 2 w Rzeszowie została wyposażona w nowoczesny rezonans magnetyczny - INGENIA AMBITION 1.5 X T. Jest to jedyne tego typu urządzenie w Polsce.

Rzeszów

Bezpłatna komunikacja miejska na mecz Polska - Niemcy na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Już jutro w Rzeszowie wielkie piłkarskie wydarzenie. Wszyscy kibice będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Na os. Pobitno powstaje ogromny zbiornik na wodę pitną

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie realizuje dużą inwestycję na osiedlu Pobitno. Powstaje tam nowy zbiornik, który zwiększy zapasy wody pitnej dla mieszkańców Rzeszowa. Koszt inwestycji to blisko 24 mln...

Rzeszów

Jesienna zbiórka niebezpiecznych odpadów w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 11 do 15 października 2021 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.

Rzeszów

Mieszkanka Rzeszowa oszukana metodą "na policjanta"

RZESZÓW. Mieszkanka Rzeszowa padła ofiarą oszusta, który podając się za funkcjonariusza CBŚ, wyłudził od niej sporą sumę pieniędzy. Kontaktując się z pokrzywdzoną, używał hasła „róża”.

Rzeszów

ZTM Rzeszów. Od 1 października zmiany w rozkładzie jazdy. Rusza pilotażowa linia nr 61

RZESZÓW. Zgodnie z zapowiedzią Zarządu transportu Miejskiego w Rzeszowie, od piątku (1.10) trzy autobusy komunikacji miejskiej zmienią swój rozkład jazdy, Ruszy również nowa linia, która połączy Matysówkę z Zalesiem.

Reklama