Rzeszów - Poniedziałek, 09.02.2026
Reklama

Rzeszowska elektrociepłownia gotowa na sezon grzewczy

Dodano: 20.10.2021 r.

fot. Biuro Prasowe PGE Energia Ciepła
fot. Biuro Prasowe PGE Energia Ciepła
RZESZÓW. Po serii remontów i modernizacji rzeszowska elektrociepłownia funkcjonuje w pełni sprawnie i wydajnie. Jest gwarancją bezpieczeństwa dostaw ciepła dla Rzeszowa w okresie jesienno-zimowym.

W rzeszowskiej elektrociepłowni, należącej do PGE Energia Ciepła, dokonane już zostały coroczne prace remontowe i modernizacyjne. Jednym z kluczowych zadań był w tym sezonie remont turbiny gazowej i przekładni redukcyjnej oraz przegląd generatora na bloku gazowo-parowym. Odbyły się także prace remontowe przy Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii, która co roku podlega dwóm planowym postojom remontowym. Pierwszy miał miejsce na wiosnę, kolejny planowany jest na początku listopada br. Elektrociepłownia w trakcie remontów funkcjonowała bez zakłóceń.
Reklama
Jak podkreśla Paweł Majewski, dyrektor PGE Energia Ciepła, oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie, odpowiednie przygotowanie urządzeń produkcyjnych przed zimą daje gwarancję bezpiecznej i nieprzerwanej pracy elektrociepłowni podczas największych mrozów, a więc wtedy, gdy produkowane ciepło jest dla mieszkańców miasta kluczowym produktem.

Rzeszowska elektrociepłownia jest producentem ciepła i energii elektrycznej, zaspokajającym obecnie potrzeby cieplne ok. 65% mieszkańców Rzeszowa. Elektrociepłownia należy do najbardziej ekologicznych w kraju. Aktualnie paliwem wykorzystywanym w niej do produkcji ciepła i energii elektrycznej w 80% jest gaz ziemny, zaś 14% to energia odzyskiwana z przetwarzania odpadów komunalnych. Jedynie 6 proc. energii produkowanej jest z węgla kamiennego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Do Rzeszowa dotarł pierwszy autobus na gaz

RZESZÓW. 60 autobusów gazowych Autosan zasili tabor MPK w Rzeszowie. Pierwszy z nich już został dostarczony.

Rzeszów

W święta zmiany terminu odbioru odpadów

RZESZÓW. MPGK Rzeszów poinformowało o zmianach terminów odbioru odpadów komunalnych w okresie Świąt Wielkanocnych.

Rzeszów

Pędził 208 km/h na rzeszowskim odcinku DK97

RZESZÓW. Rzeszowska grupa SPEED ponownie w akcji.

Rzeszów

W Rzeszowie kolejne przypadki łamania zakazów. 500 zł mandatu za spotkanie przy Lisiej Górze

RZESZÓW. W ciągu dwóch dni bieżącego tygodnia, rzeszowscy policjanci interweniowali 18 razy.

Rzeszów

Koronawirus. Studenci WSIiZ otrzymają wsparcie

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządza w Rzeszowie zaoferowała pomoc socjalną dla studentów. 

Rzeszów

2,5 promila miał kierowca ujęty przez świadka na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 46-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, uniemożliwił kontynowanie jazdy pijanemu kierowcy peugeota. 

Rzeszów

Dostał 500 zł mandatu za bieganie nad Wisłokiem

RZESZÓW. Ponad 30 razy interweniowali rzeszowscy policjanci w miniony weekend w związku ze zgłoszeniem naruszeń obowiązujących ograniczeń.

Rzeszów

Teatr im. Wandy Siemaszkowej szyje maseczki

RZESZÓW. Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie włączył się w akcję "Maseczki dla Łańcuta”. Krawcowe szyją maseczki z materiałów dostarczonych przez wolontariuszy.

Reklama