Rzeszów - Sobota, 16.05.2026
Reklama

Rzeszowska inwestycja w konkursie "Top Inwestycje Komunalne 2020"

Dodano: 06.05.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Suszarnia osadów w Rzeszowie została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2020. Głosowanie zakończy się 13 maja 2020 r.
 
25 inwestycji polskich samorządów bierze udział w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2020, organizowanym przesz przez PortalSamorzadowy.pl i Grupę PTWP. Celem konkursu jest pokazanie skali inwestycji komunalnych oraz ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców. Rada Konsultacyjna wyłoni najlepsze inwestycje komunalne oddane do użytku w 2019 roku lub zrealizowane przynajmniej w 50 proc. na dzień 31 grudnia 2019 r.
 
Głównymi kryteriami oceny będą: rozmach inwestycji w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu, walory estetyczne, funkcjonalność, nowatorstwo, współpraca z lokalną społecznością na etapie projektowania inwestycji, montaż finansowy (koncesja, kredyt, dotacja, PPP etc.), aktywne gospodarowanie majątkiem.
 
Niezależnie od wskazań członków Rady Konsultacyjnej swojego jednego faworyta w głosowaniu internetowym wybiorą również Czytelnicy serwisu PortalSamorzadowy.pl.
 
Reklama
Głosowanie zakończy się 13 maja 2020 r. o godz. 9.00. Najlepsza inwestycja otrzyma specjalną nagrodę czytelników PortalSamorzadowy.pl.
 
Budowa nowej suszarni mechanicznej osadów ściekowych w Rzeszowie kosztowała 64 mln zł. Inwestycja większej mierze została dofinansowana ze środków unijnych.
 
„W ramach inwestycji wybudowano suszarnie mechaniczną osadów ściekowych z instalacją odwadniającą. Wykonano hermetyzację osadników wstępnych i zbiornika retencyjnego. Przebudowano portiernie, garaże, budynki obsługowe. Wykonano nowe elewacje, dachy istniejących budynków. Zmodernizowano także sieć dróg, placów i chodników oraz ogrodzenia terenu oczyszczalni ścieków” – mówił podczas  konferencji związanej z otwarciem obiektu Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Rzeszowa.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z obowiązującymi od 25 marca ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, rzeszowscy policjanci kontrolują przestrzeń publiczną miasta oraz nadają komunikaty z radiowozów o obowiązujących obostrzeniach. 

Rzeszów

W weekend zmiana czasu na letni. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 28 na 29 marca 2020r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Targowisko przy ul. Dworaka będzie zamknięte

RZESZÓW. W związku z nowymi obostrzeniami rządu w związku z pandemią koronawirusa zdecydowano, że targowisko miejsce będzie nieczynne.

Rzeszów

Urząd Miasta, firmy i instytucje w Rzeszowie zgaszą światło podczas "Godziny dla Ziemi"

RZESZÓW. 28 marca o godzinie 20.30 miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło podczas symbolicznej Godziny dla Ziemi WWF.

Rzeszów

Miasto przekaże 500 tys. zł na pomoc dla Szpitala Miejskiego

RZESZÓW. Z wielu stron płynie pomoc dla Szpitala Miejskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Rodząca zgłosiła się do szpitala Pro Familia z mężem objętym kwarantanną

RZESZÓW. Dużą nieodpowiedzialnością wykazała się kobieta w ciąży, która przychodząc do szpitala specjalistycznego Pro Familia wraz z mężem, zataiła fakt, że ten jest objęty kwarantanną. Szpital zamierza zgłosić sprawę do prokuratury.

Rzeszów

Maseczki ochronne w Szpitalu Miejskim na wyczerpaniu. Apel do mieszkańców

RZESZÓW. „Szyjemy maseczki dla Szpitala Miejskiego” – to akcja zorganizowana przez szpital przy ul. Rycerskiej skierowana do mieszkańców miasta i województwa, którzy mogą pomóc w dostarczeniu deficytowych produktów.

Rzeszów

Uwaga pasażerowie! Ograniczenia w autobusach komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Kierowca może nie wpuścić Cię do autobusu, na drzwiach będą wisiały kartki odnośnie maksymalnej ilości pasażerów w danym autobusie, a w środku będzie można zajmować tylko wyznaczone miejsca - oto kilka...

Reklama