Rzeszów - Niedziela, 03.05.2026
Reklama

Rzeszowska pływalnia znów stanie się areną ogólnopolskich zmagań w skokach do wody

Dodano: 14.04.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Około 70 sportowców z całej Polski rywalizować będzie w II edycji Grand Prix Pucharu Polski w skokach do wody — jednym z najważniejszych cykli zawodów w tej dyscyplinie w kraju. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend na pływalni ROSIR przy ul. Matuszczaka.

Grand Prix Pucharu Polski w skokach do wody to ogólnopolska impreza, w której startują młodzi sportowcy na różnych etapach rozwoju — od najmłodszych adeptów (kategoria D) po doświadczonych juniorów (kategoria A), dla których występ w Rzeszowie stanowi ważny element przygotowań i weryfikacji formy.

Rywalizacja toczyć się będzie w konkurencjach skoków z trampoliny 1 m i 3 m oraz z wieży (5 m, 7,5 m lub 10 m — w zależności od kategorii wiekowej). Każdy uczestnik wykonuje od 5 do 10 skoków, w tym skoki obowiązkowe — o określonym stopniu trudności, sprawdzające technikę i poprawność wykonania, a także skoki dowolne — bardziej zaawansowane elementy, w których można zaprezentować indywidualne możliwości i poziom sportowy. O końcowym wyniku decyduje suma punktów przyznanych przez sędziów za wszystkie ewolucje.

Rywalizacja rozgrywana jest w formule finałowej — każdy uczestnik wykonuje jeden start, który bezpośrednio decyduje o jego miejscu w klasyfikacji końcowej.

Reklama

Impreza potrwa od 16 do 19 kwietnia 2026 r. W czwartek (16.04) zaplanowano oficjalny trening oraz konferencję techniczną. Pierwszy dzień rywalizacji przypada na piątek (17.04). W sobotę (18.04) odbędzie się oficjalne otwarcie imprezy i drugi dzień startów. Finały oraz zakończenie wydarzenia zaplanowano na niedzielę (19.04).

Wstęp na pływalnię jest wolny. Organizatorzy zachęcają mieszkańców Rzeszowa i regionu do kibicowania uczestnikom tej ogólnopolskiej rywalizacji.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Szpital Miejski ma nowoczesne urządzenie wykorzystywane w operacjach kręgosłupa

RZESZÓW. Szpital Miejski w Rzeszowie wzbogacił się o nowe urządzenie Max-More Spine, które umożliwia korzystanie z zaawansowanych metod miniinwazyjnych przy operacjach kręgosłupa. Na zakup sprzętu w budżecie miasta zarezerwowano 288 tys. zł.

Rzeszów

Wyjątkowa szopka bożonarodzeniowa w Kielanówce [ZDJĘCIA]

KIELANÓWLA.  W parafii p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej w Kielanówce koło Rzeszowa, znajduje się wyjątkowa, ruchoma szopka bożonarodzeniowa, która od wielu lat wzbudza podziw wśród odwiedzających. Mamy dla Was kilka zdjęć tego wyjątkowego...

Rzeszów

Trudne warunki na drogach. Kilkadziesiąt kolizji i wypadki w Rzeszowie i pow. rzeszowskim

RZESZÓW. - Główną przyczyną wszystkich zdarzeń było niedostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków na drodze – podkreśla Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Rzeszów

Połączenie al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Jest ZRID

RZESZÓW. Prawie półtora kilometra będzie miała nowa droga, która połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Jest już zezwolenie na jej budowę. W lutym ma zostać ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy inwestycji. Łącznik...

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Rejtana. Samochód potracił 19-latkę

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegóły porannego wypadku, do którego doszło na ul. Rejtana. 19-letnia kobieta została potrącona przez samochód. Trafiła do szpitala.

Rzeszów

Pożar w garażu bloku na os. Mieszka I. Spłonęły 2 auta, ewakuowano 50 osób

RZESZÓW. Dwa samochody spłonęły w pożarze, który wybuchł dzisiaj po południu w garażu podziemnym w jednym z bloków przy ul. Twardowskiego w Rzeszowie. Ogień gasiło kilkudziesięciu strażaków.

Rzeszów

Kolbuszowa wyprzedza Majdan Królewski i Rzeszów w konkursie "Świeć się z Energą"

RZESZÓW. To już ostatnie dni głosowania w wojewódzkim plebiscycie na najlepiej świątecznie przystrojone miasta w Polsce. Głosowanie trwa do 15 stycznia do godz. 12.00.

Rzeszów

Wisłokostrada. Co słychać na budowie największej inwestycji drogowej w 2024 r. w Rzeszowie? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Budowa Wisłokostrady, czyli drogi która połączy al. Rejtana z ul. gen. Maczka, to jedna z  największych inwestycji drogowych ostatnich lat w stolicy Podkarpacia.

Reklama