Rzeszów - Sobota, 25.04.2026
Reklama

Rzeszowska pływalnia znów stanie się areną ogólnopolskich zmagań w skokach do wody

Dodano: 14.04.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Około 70 sportowców z całej Polski rywalizować będzie w II edycji Grand Prix Pucharu Polski w skokach do wody — jednym z najważniejszych cykli zawodów w tej dyscyplinie w kraju. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend na pływalni ROSIR przy ul. Matuszczaka.

Grand Prix Pucharu Polski w skokach do wody to ogólnopolska impreza, w której startują młodzi sportowcy na różnych etapach rozwoju — od najmłodszych adeptów (kategoria D) po doświadczonych juniorów (kategoria A), dla których występ w Rzeszowie stanowi ważny element przygotowań i weryfikacji formy.

Rywalizacja toczyć się będzie w konkurencjach skoków z trampoliny 1 m i 3 m oraz z wieży (5 m, 7,5 m lub 10 m — w zależności od kategorii wiekowej). Każdy uczestnik wykonuje od 5 do 10 skoków, w tym skoki obowiązkowe — o określonym stopniu trudności, sprawdzające technikę i poprawność wykonania, a także skoki dowolne — bardziej zaawansowane elementy, w których można zaprezentować indywidualne możliwości i poziom sportowy. O końcowym wyniku decyduje suma punktów przyznanych przez sędziów za wszystkie ewolucje.

Rywalizacja rozgrywana jest w formule finałowej — każdy uczestnik wykonuje jeden start, który bezpośrednio decyduje o jego miejscu w klasyfikacji końcowej.

Reklama

Impreza potrwa od 16 do 19 kwietnia 2026 r. W czwartek (16.04) zaplanowano oficjalny trening oraz konferencję techniczną. Pierwszy dzień rywalizacji przypada na piątek (17.04). W sobotę (18.04) odbędzie się oficjalne otwarcie imprezy i drugi dzień startów. Finały oraz zakończenie wydarzenia zaplanowano na niedzielę (19.04).

Wstęp na pływalnię jest wolny. Organizatorzy zachęcają mieszkańców Rzeszowa i regionu do kibicowania uczestnikom tej ogólnopolskiej rywalizacji.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek w Głogowie Małopolskim. Zderzyły się 4 pojazdy, 3 osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. W Głogowie Małopolskim doszło do zderzenia się czterech pojazdów, w tym ciężarówki i samochodu dostawczego. W wypadku ranne zostały trzy osoby. Służby pracowały na miejscu zdarzenia do późnych godzin nocnych.

Rzeszów

W weekend utrudnienia na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego. Będzie objazd

RZESZÓW. Od piątku do soboty całkowicie zamknięty będzie fragment ulicy Krzyżanowskiego w rejonie skrzyżowania z al. Armii Krajowej. Wyznaczony zostanie objazd.

Rzeszów

Bezpłatne przejazdy rzeszowskimi autobusami – ważne udogodnienie

RZESZÓW. Za pomocą Rzeszowskiej Karty Mieszkańca w aplikacji Rzeszów To MY 2.0 można aktywować bezpłatne przejazdy dla uczniów. Wystarczy wybrać nowy pakiet "Bezpłatne Przejazdy dla Ucznia" i wykonać kilka akcji, które wyświetlą...

Rzeszów

Zakończył się kolejny etap przebudowy ul. Matysowskiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy ul. Matysowskiej wybudowano ok. 300 metrów chodnika, kanalizację deszczową oraz oświetlenie. Droga została poszerzona do 7 m.

Rzeszów

Rozbudowa stadionu Grunwald Budziwój na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy rozbudowie stadionu KS Grunwald Budziwój w Rzeszowie zbliżają się do końca. Gotowy jest już budynek klubowy. Trwają jeszcze roboty dodatkowe związane z infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Na początku przyszłego tygodnia zostanie wprowadzona kolejna zmiana do istniejącej tymczasowej organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego.

Rzeszów

Rośnie nowa część szkoły przy ul. Miodowej w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej. W nowej części znajdą się m.in. 12 sal lekcyjnych, sala komputerowa, dwie świetlice i biblioteka z czytelnią. Na jakim etapie są prace?

Rzeszów

Rusza kolejny etap odmulania rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Podpisano umowę na realizację kolejnego etapu odmulania rzeszowskiego zalewu. Będzie to kontynuacja działań mających na celu „przywrócenie zbiornikowi jego pełnej funkcjonalności, poprawę bezpieczeństwa powodziowego oraz zwiększenie jego znaczenia przyrodniczo-rekreacyjnego”.

Reklama