Rzeszów - Sobota, 18.05.2024
Reklama

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2024. Trwa głosowanie

Dodano: 12.09.2023 r.

Pumptrack na rzeszowskich Bulwarach zrealizowany w ramach RBO, fot. Archiwum RESinet.pl
Pumptrack na rzeszowskich Bulwarach zrealizowany w ramach RBO, fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od piątku można oddać swój głos na projekty zgłoszone do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie potrwa do 8 października. Wyniki mają być ogłoszone 13 października.

Ze 154 zgłoszonych zadań do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego, komisja do spraw RBO wybrała ostatecznie 129 projektów. Najwięcej złożono w kategorii III, która zawiera działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym. Do głosowania przyjęto 62.

54 projekty to zadania kategorii II, czyli budowa, modernizacja lub remont infrastruktury osiedlowej. W kategorii I, skupiającej inwestycje w budowę, modernizację lub remont infrastruktury miejskiej pod głosowanie zostanie poddanych 13 propozycji.

Głosowanie rozpoczęło się 8 września i potrwa do 8 października. Wyniki mają być znane 13 października.

Jak głosować?

Osoba uprawniona do udziału w głosowaniu w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego może oddać głos na jeden projekt w każdej z trzech kategorii. Głosowanie odbywa się jednorazowo, nie jest możliwe ponowne oddanie głosu. Głosować może każdy, nawet najmłodszy mieszkaniec Rzeszowa.

Głosowanie odbywa się w formie elektronicznej lub stacjonarnie. Aby zagłosować elektronicznie, wystarczy mieć dostęp do internetu. Na stronie rbo.erzeszow.pl w zakładce „Panel głosowania RBO 2024” najpierw wybieramy projekt, na który chcemy oddać swój głos. Następnie podajemy dane osobowe. W kolejnym kroku odbywa się aktywacja procesu głosowania poprzez kod identyfikacyjny przesłany na numer telefonu komórkowego
 
Reklama
Głosowanie stacjonarne odbywa się w Punktach Obsługi Mieszkańców UM Rzeszów: Galeria Rzeszów, Galeria Nowy Świat, Galeria MILLENIUM HALL, Galeria PLAZA oraz Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Kopernika 15 i ul. Okrzei 1 (w tych ostatnich możecie uzyskać również wsparcie w głosowaniu w formie elektronicznej). Aby oddać głos w punkcie do głosowania, należy mieć przy sobie dokument tożsamości.

Więcej informacji na temat zasad głosowania oraz samego RBO można znaleźć na stronie rbo.erzeszow.pl

Budżet obywatelski jest realizowany w Rzeszowie od 2014 roku. W tym czasie jego kwota wzrosła z 5 mln zł, do ponad 9,4 mln zł przewidzianych na realizację zadań w przyszłym roku. W ciągu ostatnich 7 lat z RBO wykonano aż 262 inwestycje, a miasto rozpoczęło właśnie ich oznaczanie specjalnymi tabliczkami. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli łatwiej zweryfikować skuteczność swoich działań.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

BĘDZIE BEZPIECZNIEJ

Doświetlą przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Doświetlenie 3 przejść dla pieszych na skrzyżowaniu w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5 na rzeszowskim osiedlu Słocina, to jeden z 9 projektów z województwa podkarpackiego, które będą dofinansowane z rządowego programu.

Rzeszów

Poranne wypadki na ul. Witolda w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. Witolda doszło do dwóch wypadków. Dwie osoby trafiły do szpitala. Jak informuje rzeszowska policja, w obydwu przypadkach przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierujących samochodami.

Rzeszów

Zmarł Stanisław Sienko, były zastępca Prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W wieku 63 lat odszedł Stanisław Sienko, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, wieloletni wiceprezydent Rzeszowa.

NAJWIĘKSZA INWESTYCJIA DROGOWA W RZESZOWIE

Na jakim etapie jest budowa Wisłokostrady? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Wisłokostrady. Roboty prowadzone są równolegle w kilku miejscach. Ta strategiczna dla układu drogowego miasta inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 roku.

GRA PORUSZAJĄCA ZAGADNIENIE HANDLU LUDŹMI

Do Rzeszowa przyjedzie Escapetruck

RZESZÓW. Już wkrótce do Rzeszowa po raz pierwszy przyjedzie tzw. Escapetruck. Jest to nietypowy projekt, który ma na celu podniesienie świadomości na temat zagadnienia handlu ludźmi. Specjalna, czarna ciężarówka zaparkuje w rejonie...

Rzeszów

Awaria kanalizacji deszczowej na ul. Szopena. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Wczoraj na ul. Szopena w Rzeszowie wykryto rozszczelnienie w kanale głównym kanalizacji deszczowej o średnicy 400 mm. Pracownicy MPWiK rozpoczęli naprawę uszkodzonej rury. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Rzeszów

Dwie kobiety oszukane metodą „na wypadek”. Mieszkanka Rzeszowa straciła 64 tys. zł

RZESZÓW. Mimo tego, że przestępcy używają znanych już metod wyłudzenia pieniędzy, szczególnie od osób starszych, nadal zdarzają się przy przypadki, w których zmanipulowani seniorzy przekazują przestępcom swoje oszczędności, będąc przekonanym, że w...

Sportowe emocje na basenie przy ul. Matuszczaka

Ok. 300 zawodników weźmie udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 300 zawodników z 25 krajów weźmie udział w Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody, które odbędą się od 8 do 14 lipca 2024 r. na basenie przy ul. Matuszczaka...

Reklama