Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2024. Wybrano zadania do głosowania

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 129 propozycji zadań weźmie udział w głosowaniu w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok. Najwięcej mieszkańcy zaproponowali do III kategorii, dotyczącej m.in. wydarzeń kulturalnych.

4 lipca br. zakończyło się zgłaszanie zadań do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy zgłosili łącznie 154 wnioski, które następnie zostały poddane weryfikacji przez komisję do spraw RBO.

Najwięcej – 71 złożono w kategorii III, która zawiera działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym. Do głosowania przyjęto 62.

54 projekty to zadania kategorii II, czyli budowa, modernizacja lub remont infrastruktury osiedlowej. W kategorii I, skupiającej inwestycje w budowę, modernizację lub remont infrastruktury miejskiej pod głosowanie zostanie poddanych 13 propozycji.
Reklama
Listę przyjętych do głosowania projektów można znaleźć pod tym likiem.

Propozycje mieszkańców zostały sprawdzone przez komisję pod kątem zgodności z wymaganiami regulaminu. Podczas tej weryfikacji badane były m.in.: zgodność propozycji z prawem, własność terenów, na których ma być proponowane działanie, racjonalność wydatku, zgodność z obowiązującymi w mieście programami i planami wieloletnimi, zgodność z planami zagospodarowania przestrzennego.

Do 28 sierpnia 2023 r. mieszkańcy mogą wnoscić odwołania do odrzuconych projektów. Głosowanie ruszy 8 września i potrwa do 8 października.

Na realizację zwycięskich zadań przeznaczona będzie kwota 9,4 mln zł. Wszelkie informacje na temat RBO można znaleźć na nowej stronie internetowej www.rbo.erzeszow.pl.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na stacji Rzeszów Główny testują windy i ruchome schody. Wielka inwestycja na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy przebudowie stacji Rzeszów Główny idą szybciej niż zakładano.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Kamieniu. Nie żyje 85-letnia piesza

RZESZÓW. Po godz. 6:00 w Kamieniu doszło do potrącenia 85-letniej kobiety. Piesza zginęła na miejscu. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Rzeszów

Dwoje mieszkańców Rzeszowa oszukanych metodą "na policjanta"

RZESZÓW. 80-letni mężczyzna i 61-letnia kobieta – mieszkańcy Rzeszowa -  padli ofiarą oszustów. Policjanci apelują o rozwagę.

Rzeszów

Obchody Święta Niepodległości w Rzeszowie

RZESZÓW. Ze względu na pandemię, obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będą miały skromniejszy charakter.

Rzeszów

W rejonie Lisiej Góry powstanie szalet miejski?

RZESZÓW. „W imieniu mieszkańców Rzeszowa, tak licznie wypoczywających na terenach rekreacyjnych w pobliżu Lisiej Góry, proszę o postawienie toalety kontenerowej” – interpeluje radna Miasta Rzeszowa, Danuta Solarz.

Rzeszów

Wiemy, kto wykona oświetlenie świąteczne Rzeszowa

RZESZÓW. Miasto wybrało wykonawcę świątecznego oświetlenia w Rzeszowie.

Rzeszów

Czołowe zderzenie w gminie Trzebownisko. Nie żyje 51-letnia kobieta

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w Łące. W zderzeniu nissana z citroenem, poważnie ranna została kierująca nissanem. Niestety kobieta zmarła w szpitalu.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek pod Rzeszowem. Pieszy potrącony przez dwa auta

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj w nocy w Nowym Borku. 40-letni pieszy został potrącony przez dwa samochody. Mężczyzna zginął na miejscu.

Reklama